Kripto HaberleriAltcoin"Ayı Piyasası" Sertleşirse Alınabilecek Altcoinler ve Sebepleri!

“Ayı Piyasası” Sertleşirse Alınabilecek Altcoinler ve Sebepleri!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para piyasası şu an için ciddi bir düzeltme yaşıyor. 69.000 dolardan başlayan düşüş, zaman zaman yılan hikayesine dönse de an itibarıyla BTC’de %50’ye yakın oranda düşüş yaşandı. Peki bu düşüşün devamınd hangi altcoinlere güvenebilir?

İlgili Haber
Verilere Göre Bu Kripto Paralarda Yatırımcı Duyarlılığı Yükseliyor

Olası bir ayı piyasasında tam olarak hangi kripto para birimlerinin hayatta kalabileceğini görmek için aslında daha önceki rallilere ve düşüşlere bakmak gerekiyor.

Altcoinlerde Tablo Değişir, Döngü Değişmez

17 Aralık 2017 tarihine yani bir önceki ralli döneminin en kritik günlerinden birisine bakıldığında ise top 15 kripto paranın çok farklı olduğu görülmekte. Top 10 listesinin o zamanlar değişmezlerinden olan Bitcoin Cash, XRP, Litecoin ve DASH gibi bazı kripto paralar ya yerlerini tamamen kaybetti ya da XRP gibi top 10 içerisinde kalmasına rağmen çok büyük darbe aldı.

Bunun birkaç yıl sonrasına yani BTC’nin Covid-19 krizi ile sert düşüp yükselişe geçmesinin hemen öncesine bakıldığında ise durumun hemen hemen benzer olduğu görülebilmekte.  15 Haziran 2020 tarihinde yani son boğa dönemi başlamadan önce de XRP, BCH, BSV, LTC ve EOS gibi önde gelen kripto paraların Top 10 içerisinde yer aldığı görülüyor.

Buradan çıkarılacak en büyük sonuç ise özellikle geliştirme ekiplerinde aksamalar olan ve yenilikçi bir teknolojiye sahip olmayan bazı projelerin zamanla geride kalabildiğidir.

Hangi Altcoinlere Bakılmalı?

Mevcut top 10 listesine bakıldığında Terra, Solana, Polkadot ve Avalanche gibi projelerin inanılmaz mesafe kat ettiği görülüyor. Zamanında büyük bir heyecan ve FOMO yaşatan EOS, Bitcoin Cash ve Litecoin gibi köklü projeler ise bu tablonun dışarısında kaldı.

Github üzerindeki geliştirici aktivitesine bakıldığında, LTC, EOS ve BCH gibi yerini kaybeden projelerin geliştirici aktivitesinin son 2 yılda stabil olduğu görülüyor. Ancak son 2 yıl içerisinde devamlı olarak geliştirici aktivitesini arttıran yenilikçi projelerden SOL, DOT ve LUNA gibileri rekor kırmaya devam etti.

2021 yılındaki geliştirici aktivitesine bakıldığında da yatırımcılara önemli bir sinyal verildiği görülüyor. 2021 yılında toplam geliştirme etkinliği konusunda lider olan projelerin ise Cardano, Polkadot’a bağlı Kusama ağı, Polkadot, Ethereum, Gnosis ve Solana olduğu görülmekte.

Solana’nın yenilikçi ve rekor düzeyde saniyede işlem kapasitesine sahip ağı, Polkadot’un parachain teknolojisi ve Terra’nın merkeziyetsiz finans altyapısı ile merkeziyetsiz stablecoini, bu 3 altcoini olası ayı piyasasında ön plana çıkartabilir.

Yatırımcıların önümüzdeki senelerin boğa piyasasında en çok kazanabileceği projeler, büyük ölçüde geliştirici aktivitesine ve yol haritasına göre belirlenmeli.

Bunlara ek olarak son dönemde DeFi odaklı projelerin ve bunların TVL’inin yani kilitli tokenlerin toplam değerinin de önemli olduğu söylenebilir. DeFi, büyük bir hızla ilerliyor ve geleneksel bankalar da merkeziyetsiz finans dünyasına giriyor. Önümüzdeki boğa piyasası geldiğinde ise DeFi artık hayatın her alanında kullanılıyor olabilir. Bu sebeple DeFi altyapısı sunan altcoinler yüksek kazançlar sunabilir.

Yine önümüzdeki süreçte yoğun bir şekilde gündemimizde  yer almaya devam edecek Metaverse projeleri de boğa sezonunda yükseliş yaşayabilecek ana coinlerden olabilir.

Bununla ilgili daha detaylı rehber için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz:

İlgili Haber
Kripto Para Proje İncelemesi Nasıl Yapılır?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Tüm alım satım işlemlerini Bitay Kripto Para Borsasında yapıyorum. Komisyonlar çok düşük olduğu için günlük olarak sürekli işlem açıyorum. Herkese de tavsiye ediyorum

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları