Bitcoin

Babasından 400.000 Dolarlık Bitcoin (BTC) Çalan Çocuk, Tutuklandı!

Babasının çayına uyuşturucu koyarak 400.000 dolarlık BTC çalan çocuk, polis tarafından yakalandı.

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) 2021 yılındaki muazzam performansı, siber suçların yanı sıra gerçek hayattaki suçları da arttırdı. BTC’nin 69.000 dolara yükselmesi ise önceki yıllarda yatırım yapan kişilerin binlerce belki de milyonlarca dolarlık varlığa ulaşmasını sağladı. Bunda başarılı olan bir baba ise ne yazık ki oğlunun eylemleri yüzünden büyük zarara uğradı.

Babasını Uyuttu, BTC Çaldı

Washington Post tarafından aktarılan bilgilere göre, Maryland içerisinde yaşayan Liam Ghershony, kendi babasının çayına uyuşturucu attı. Babasının cüzdanında 400.000 dolarlık BTC bulunduğunu bilen çocuk, babası çay içmeden bunun içine beyaz bir toz attı ve bunun babası için çok iyi olacağını, yatışacağını söyledi. 24 yaşındaki Liam söz konusu maddeyi çaya döktükten sonra babası bilincini kaybetti.

Cüzdana erişim elde eden ve 400.000 dolarlık Bitcoin’i kendi kontrol ettiği bir cüzdana aktaran Liam, bunun %60’ını ise ETH’ye çevirdi. Uyuşturduğu babasına not da bırakan çocuk, “bu böyle olmak zorunda değildi, sana en iyi emekliliği sağlayacağım” ifadelerini kullandı.

Arkadaşlarının endişesi ile eve giden polis ekipleri babayı nefes alır ancak baygın vaziyette buldu. Hastaneye götürülen Ghershony, 4 gün yoğun bakımda kaldı ancak hayata tutundu.

İlk başta cinayet ile suçlanan evlat, daha sonra saldırı ile suçlandı ve 125 gün hapis yattı. Devamında ise iki aylık uyuşturucu tedavisi gördü. Liam, bunu uyuşturucu etkisinde yaptığını aktardı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu