BitcoinHaberler

Bakan Açıkladı, İngiltere Bitcoin Merkezi Olabilir! “Uzun Vadeli Düşünüyoruz”

İngiltere'den pozitif haberler geldi.

Bugün İngiltere’den kripto para birimlerine ilişkin açıklamaların ardı arkası kesilmedi.

İngiltere Merkez Bankası Başkanı kripto para birimlerinin dolandırıcılığa yeni bir kapı açtığını belirtirken İngiltere Maliye Bakanından da pozitif açıklamalar geldi.

İlgili Haber
İngiltere Merkez Bankası Başkanı Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

İngiltere hükümeti bugün küresel kripto varlık teknolojisi merkezi haline gelme planı ortaya koydu.

Bu bağlamda kripto para planı üç maddede toplandı:

“Stabilcoin’ler Birleşik Krallık’ta tanınan bir ödeme şekli olarak kullanımlarının yolunu açan düzenlemeye dahil edilecek.

İngiltere’yi kripto varlık teknolojisi ve yatırımı için küresel bir merkez haline getirmeye yönelik bir dizi önlemin duyurusu yapılacak.

Önlemler arasında firmaların yenilik yapmasına yardımcı olacak bir finansal piyasa altyapısı, FCA liderliğindeki bir CryptoSprint, Royal Mint ile bir NFT üzerinde çalışma ve endüstri ile daha yakın çalışmak için bir katılım grubu oluşturulacak.”

Konuya ilişkin açıklama yapan İngiltere Maliye Bakanı Rishi Suna şunları söyledi:

“İngiltere’yi kripto varlık teknolojisi için küresel bir merkez haline getirmek benim amacımdır .

Bu bağlamda bugün özetlediğimiz önlemler, firmaların bu ülkede yatırım yapmalarını, yenilik yapmalarını ve ölçeklerini büyütmelerini sağlamaya yardımcı olacak.

Geleceğin işletmelerini ve yarattıkları işleri Birleşik Krallık’ta da görmek istiyoruz. Bu nedenle de kripto alanında etkin bir şekilde düzenleme yaparak onlara uzun vadeli düşünmek ve yatırım yapmak için ihtiyaç duydukları güveni verebiliriz.,

Açıklanan bu önlemler, Birleşik Krallık finansal hizmetler sektörünün her zaman teknoloji ve inovasyonun ön saflarında yer almasını sağlama planımızın bir parçasıdır.”

Son dakika gelişmeleri için bizi twiterdan takip etmeyi unutmayın.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu