HaberlerKripto Para

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

Andrew Bailey kripto paralar hakkında konuştu.

Kripto para regülasyonlarının hızlanmasının beklendiği 2022 yılında Merkez Bankaları kripto para birimleriyle ilgili açıklamalar yapmaya devam ediyor.

Sözlü yönlendirmeyle kripto para birimlerinin risklerini her fırsatta anlatan yetkililer, yatırımcıların bu risklere karşı dikkatli olması uyarısında bulunuyor.

ABD Başkanı Joe Biden’ın kripto para birimlerine ilişkin yayımladığı emirde “inovasyona destek” mesajı vermesi, yetkililerden gelen açıklamaları da yumuşattı.

Zira ilgili kurumlar son dönemde kripto para birimlerine ilişkin risklerden bahsederken, faydaları olduğunu da belirtiyorlar.

“Faydalı Ancak…”

Bu konuda son uyarı ve açıklama İngiltere Merkez Bankası’ndan geldi.

BOE Başkanı Andrew Bailey, kripto para birimlerinin dolandırıcılık suçları için yeni bir cephe haline geldiğini dolandırıcılıkla mücadele eden kurumların işlerini zorlaştırdığını ifade etti.

Kripto para birimlerinin altında yatan teknolojinin finansal servislerde yenilikleri geliştirmek için iyi bir fırsat olduğunu belirten Baliey, bu varlıkların dolandırıcılara yeni bir kapı sunmasından rahatsız olduklarını ifade etti.

Daha önce sadece kripto para birimlerinin risklerinden bahseden İngiltere Merkez Bankası Mart ayında yaptığı son açıklamada, kripto para birimlerine şartlı destek vermişti.

Bu yeniliği destekleyen teknoloji, daha düşük işlem maliyetleri, daha yüksek ödeme sistemi birlikte çalışabilirliği ve kullanıcılar için daha fazla seçenek dahil olmak üzere bir dizi fayda sağlayabilir.

Bu faydalar ancak riskleri azaltan ve finansal sistemde daha geniş güven ve bütünlük sağlayan etkili kamu politikası çerçeveleriyle birlikte yapılırsa gerçekleştirilebilir ve inovasyon sürdürülebilir. Bu nedenle, küresel ve yerel düzenleyici çerçevelerin uyum sağlaması gerekecektir.”

İlgili Haber
İngiltere Merkez Bankası'ndan Bitcoin ve Kripto Paralara Şartlı Destek!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu