Bitcoin

Balinalar 2020’nin İlk Günlerinde Düşüşün Sorumlusu Olarak Görülüyor

Bitcoin fiyatında 1 ve 2 Ocak 2020 tarihlerinde yaşanan düşüşün ardından yine balinalar suçlandı.

ABD merkezli kripto para birimi yatırımcıları ve Asya merkezli kripto para yatırımcıları bu dönemde yaşanan düşüşlerin ardında balinaların ”lüks tatil” yapmasını gerekçe olarak gördüklerini düşünüyor. Balinaların 2020 yılının ilk günlerini kutlamak için piyasa ile yakından ilgilenmediklerini ve bunun sonucu olarak Bitcoin fiyatının 7.000 dolar altına gerilediğini düşünen BTC yatırımcıları, fiyatın yakın zamanda tekrar yükselebilecek olduğunu iddia ediyorlar.

Bugün gün içerisinde 7.200 dolar seviyesinden 6.950 dolar seviyesine ve hatta bazı kripto para birimi borsalarında 6.900 doların altına kadar düşen Bitcoin yatırımcıları endişelendirmişti.

Bitcoin’in düşüşünün ardında balinaların tatil yapıp yapmaması var mı bilinmiyor olsa da çoğu tatil gününde ve özel günlerde büyük balina hareketlerine bir süre rastlanmıyor ve bu iddialar sık sık ortaya atılıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu