blank
AnalizBorsaEthereum

Balinalar Ethereum (ETH) Avında! 24 Saatte Borsalardan 513 Bin Ethereum Çıkış Yaptı!

Borsalardaki Ethereum Arzı Azalmaya Devam Ediyor.

ABD’deki başkanlık devir teslim töreni, Bitcoin ve Ethereum’da sert dalgalanmalar olmasına neden olsa da, balinalar borsalardan Ethereum toplamaya devam ediyor.

Viewbase, cüzdanlar arası hareketleri takip ederek borsalara aktarılan ve çekilen kripto paraları takip eden bir analiz şirketi.

Viewbase’in verilerine göre, Bitcoin ve Ethereum’un borsalardaki 1 günlük değişim tablosu aşağıdaki gibi:

Kaynak: ViewBase

Görüleceği üzere, Ethereum’un borsalardaki arzı %20’nin altına düşmüş durumda. Gün içerisinde düşüş fırsatını değerlendiren balinalar 675 milyon dolar değerinde Ethereum’u borsalardan çekti.

Borsalardan çekilen 513 bin Ethereum’un yaklaşık 400 bin adedi Bitfinex’ten daha önce kullanılmamış cüzdanlara 4 parçada taşındı.

Kaynak: Viewbase

Özellikle Ethereum’un 1236$ seviyelerine düşmesi balinalara yeni bir alım fırsatı vermişe benziyor. Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşsa da henüz kendisinden beklenen hareketi gösteremedi. Son günlerde doların hareketli olmasının Bitcoin üzerinde oluşturduğu baskıdan Etherereum da nasibi aldı. Ancak zincir içi veriler, borsalardan ETH taşınmaya devam ettiğini, bu da balinaların ETH için beklentisinin 1300$- 1400$ seviyelerinden çok daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Coinlerin borsalardan cüzdanlara aktarılması, yani yukarıdaki grafikte kırmızı ile gösterilmesi genel olarak borsadaki arzın azalmasına bağlı olarak o coinin balinaların satış baskısına maruz kalmayacağına yönelik fikir verir. Borsalardaki arz konusunda yorum yapmamıza yardımcı olan bu veriler tek başına alım satım sinyali oluşturmaz. Bir coinin borsadaki arzının azalması mutlaka yükseleceği anlamı taşımayacağı gibi, arzın artması da düşeceği anlamına gelmez. Yukarıdaki veriler sadece yardımcı veri olarak değerlendirilebilir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu