Kripto HaberleriAnalizBalinalardan Dev Satış! Bitcoin (BTC) On-Chain Verilerinde Son Durum

Balinalardan Dev Satış! Bitcoin (BTC) On-Chain Verilerinde Son Durum

Takip et

FTX borsasının iflas etmesi ile kripto piyasası için Kasım ayı oldukça hareketli geçti. Sallantının geçmesinin ardından kripto paralar yılın son haftalarında oldukça dar bir aralıkta işlem görüyor.

Bitcoin son günlerde sakin seyretse de dev borsanın batışıyla birlikte yatırımcılar büyük güven kaybı yaşadı. Bu nedenle piyasaya yeni yatırımcı akışı azalırken, mevcut olanlar da alım yapmak istemiyor. Kasım ayında yaşanan hareketli günlerin ardından kripto balinalarının pozisyonlarına ne yaptığı ise yeni yeni ortaya çıkıyor.

Balinalar 20.000 Bitcoin Sattı!

Kripto para analisti Ali Martinez yakın zamanda Santiment üzerinden elde ettiği yeni on-chain verileri takipçileriyle paylaştı. Martinez, balinaların yaptığı Bitcoin satışını gözler önüne serdi.

“Geçtiğimiz 30 gün içinde elinde 1.000 ile 100.000 arası Bitcoin bulunan 33 balina, elindeki bütün BTC’leri satarak piyasadan çekildi. Balinalar son 96 saatte yaklaşık 20.000 Bitcoin sattı.”

Martinez, satışın ana nedenini ABD’de beklenti üzerinde gelen ekonomi büyüme verisine bağladı. Ekonominin dirençli kalmaya devam ettiği takdirde FED’in sıkı para politikasına devam etmesi için daha geniş bir alan oluşuyor.

Kaldıraçlı İşlemler Bu Seviyede Yoğun!

Bir başka on-chain verisini açıklayan kripto takipçisi ise Jarvis Labs oldu. Verilere göre 16.550$ ve 19.150$ seviyelerinde yüklü miktarda kaldıraçlı işlem bulunuyor. Analistler, bu iki rakamın önemli destek ve direnç görevi görebileceğini düşünüyor.

Öte yandan değerlendirildiği zaman balinaların bu kadar büyük satış yapmasına rağmen fiyatın hala düşmemesi ciddi bir alıcı talebi olduğunu gözler önüne seriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Yalan kendi elemanları,fud haber😊

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları