Ana SayfaAltcoinBank Of America: "Bu Altcoin Dengeleri Değiştiriyor"

Bank Of America: “Bu Altcoin Dengeleri Değiştiriyor”

Takip et

ABD’nin önde gelen bankaları arasında yer alan Bank Of America yakın tarihli bir raporunda merkeziyetsiz müzik yayın platformu Audius‘un sektör üzerindeki etkilerini inceledi.

Raporda Audius‘un geleneksel müzik platformlarının sektör üzerindeki gücünü, sanatçılara aktardığına vurgu yapıldı.

“Audius müzik piyasasındaki dengeleri değiştiriyor. Güç, kar ve kontrol plak şirketlerinden sanatçılara ve hayranlara taşınıyor.”

Audius Ekim 2020’de tam da bu amaç için yola çıkmıştı. Platformun amacı güç ve kar dengesini plak şirketleri ve dijital hizmet sağlayıcılardan alarak sanatçılara kaydırmaktı.

Audius’ta gelirlerin %90’ınını sanatçı alırken, %10’u nodelara dağıtılıyor.

Bank Of America’nın raporunda uzun vadede Audius gibi projelerin müzik sektöründeki dengeleri değiştirebileceği belirtildi.

Raporda göre müzik endüstrisi, Audius gibi merkeziyetsiz platformlar karşısında bozulmaya hazır ancak kısa vadede Audius’un benimsenme eğilimleri ve sınırlı müzik sunumu bu bozulmayı öteliyor. Uzun vadede geleneksel  müzik piyasasından bu yöne kayma çok muhtemel görülüyor.

Notta Audius’un bazı telif hakkı problemlerini çözememesi nedeniyle yasal riskler bulunduğu da hatırlatıldı.

Audius geçtiğimiz Cumartesi günü 6 milyon dolar değerinde bir hack saldırısıyla karşı karşıya kalmıştı.

İlgili Haber
Hacker'lar Altcoin Platformuna Saldırdı: Kayıp Miktarı Açıklandı!

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları