Haberler

Bank of America CEO’sundan Net Cevap: “Kripto Trenini Kaçırmış Değiliz!”

Kripto alanına temkinli yaklaşan Brian T. Moynihan, konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Bank of America CEO’su Brian T. Moynihan yakın zamanlı bir röportajda kendisine sorulan “Bankanız kripto trenini kaçırdı mı?” sorusuna “Hayır!” cevabını verdi.

Bank of America’nın kripto alanına girmek için acele etmediğini ifade eden Moynihan, sınır ötesi kripto varlık kullanımın meşru olduğuna inanmakla birlikte sıkı düzenlemelerin kripto ile etkileşimi ciddi oranda etkilediğini belirtti.

Dünyanın ileri gelen birçok bankası müşterilerine kripto hizmetleri sunarken bu konudaki çekimser tavrını sürdüren Banka, hala kripto varlıkları araştırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz temmuz ayında özel bir kripto araştırma ekibi kuran Banka, kripto konusunda işi ağırdan almayı sürdürüyor.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde‘la benzer görüşleri paylaşan Moynihan ise konuyla ilgili şöyle konuştu:

Gerçek şu ki kripto konusunda yönetmeliklere uymak durumundayız. Kripto para birimine yatırım yapan müşterilerimiz için hizmet sunamıyoruz, buna izin verilmiyor.

Kaldı ki bizim en büyük hedefimiz, Amerika’daki tüketicilerin başarılı bir finansal hayata sahip olmalarına yardımcı olmaktır. İnsanların paralarını nasıl daha fazla çalıştıracaklarını öğrenmelerini sağlamaya çalışıyoruz.

Bu ayın başlarında Avrupa Merkez Bankası başkanı Lagarde, kriptonun “hiçbir değeri olmadığını” söylemiş ve düzenlenmesi çağrıda bulunmuştu.

Lagarde, Hollandalı televizyon şovu College Tour’a verdiği demeçte, “Kripto para birimlerinin son derece spekülatif ve çok riskli varlıklar olduğunu söyledim.” demişti. Bu konuda Moynihan da benzer düşüncelere sahip. Ne var ki iki yüksek profilli finans yöneticisinin de kripto para birimlerine olumsuz yaklaşması dijital varlık piyasası için olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Nitekim Bitcoin ve Ethereum gibi varlıklar geçen yılın zirvesinden %50’nin üzerinde değer kaybederken kripto endüstri de daha fazla düzenleyici inceleme için baskılarla karşı karşıya.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu