BitcoinHaberler

Bank Of Amerika Anketi: “Yeni Moda Long Bitcoin (BTC), Short Dolar”

Bank Of Amerika'nın anketindeki önemli noktaları aktardık.

Bank of America ocak ayında büyük fon yöneticileriyle bir anket yaptı. Anket sonuçlarına göre, Bitcoin’e bu fonlardan şimdiye kadar görülmemiş bir para akışı oldu. Anlaşılan Fon yöneticilerin yeni sloganı “Long Bitcoin”…

Reuteurs’un haberine göre, fon yöneticileri ile yapılan ankette Bitcoin’in ve son dönemde aşırı yükselen teknoloji hisselerinin hala büyük bir “balon” olduğunun altı çizildi. Yöneticilere Bitcoin bir balon mu? sorusu yöneltildi ve 1 – 10 arası puan vermeleri istendi. Anket sonucuna göre bir çok fon yöneticisi 10 puan vererek Bitcoin’i balon olarak nitelendirdi. Buna rağmen fonların bu hisselere ve Bitcoin’e olan ilgisi giderek arttı. Son ankete göre Bitcoin teknoloji hisselerini de geride bırakarak fonların en çok ticaret yaptığı enstrüman oldu.

Fonların Bitcoin’i hem balon olarak nitelendirip hem de en çok ticaret yaptıkları enstrüman olarak seçmeleri bir çelişki olarak görüldü. Yatırımcıların büyük çoğunluğu, fonların bu söylemler ile perakende yatırımcıları Bitcoin’den uzaklaştırarak pastadan daha büyük pay almak istediklerini düşünüyor.

Ankete katılan şirketler yaklaşık 500 milyar dolarlık varlık yönetiyor. Bank of America’nın raporuna göre bu varlığın %20’si riskli varlıklarda.

Ankette dikkat çeken diğer bir husus ise doların düşeceğine yönelik açılan işlem popülaritesinin 3. sırada oluşu. Fon yöneticilerinin çoğunluğu ABD’de önümüzdeki 12 ayda en yüksek enflasyon verisinin görüleceğini düşünüyor. Bu da doların gücünü toparlayamayacağına yönelik bir beklenti olduğunu gösteriyor.

Biden yönetimiyle birlikte doların ne yöne savrulacağı hala belirsizliğini koruyor. Yeni Hazine Bakanı Jennet Yellen’ın “güçlü dolar” söylemi ne kadar hayata geçirilebilecek birlikte takip ediyor olacağız.

İlgili Haber
ABD Güçlü Dolar
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu