HaberlerKripto Para

Bankalar Üzerinden Kripto Para Alınabilecek Mi?

Mike Novogratz kripto paralar hakkında açıklamada bulundu.

Kripto paralar bilindiği gibi diğer yatırım araçları gibi kolay erişilebilir kaynaklar değil. Örneğin bilgisayar ve internet kullanımını pek bilmeyen bir kişi kolayca banka yolu ile dolar veya altın gibi yatırım araçlarını alabiliyor ve istedikleri zaman zahmetsiz bir şekilde tekrar bu varlıkları bozdurabiliyor. Fakat durum ne yazık ki kripto paralar için henüz bu kadar kolay değil. Kripto paraların en yaygın alım satım işlemleri borsalar olduğu için teknolojiye çok hakim olmayan kişiler bu kayıt işlemleri yapmak ve alım satım yapabilmek konusunda zorluklar yaşıyor.

Kripto paralar dünyada herhangi bir ülke tarafından düzenlemelere tabii tutulmadığı için bankalar henüz kripto paralara şüpheci yaklaşıyor. Hal böyle olunca özellikle Türkiye için konuşmak gerekirse şu anda bir banka üzerinden kripto para almak mümkün değil.

Ne Zaman Bankalardan Rahatça Kripto Para Alınabilecek?

Kripto para piyasasının ünlü isimlerinden olan Mike Novogratz, kripto paralar ile ilgili açıklamalarıyla her zaman gündeme gelmeyi başarıyor. Galaxy Digital şirketinin kurucu olan Mike Novogratz kripto paraların geleceği ile ilgili bir takım öngörü ve açıklamalarda bulundu.

Novogratz’a göre önümüzdeki bir kaç sene içerisinde kripto paralar ciddi bir şekilde regüle edilecek ve bunun sonucunda dünyada artık herkes tarafından güvenilen bir yatırım aracı haline gelecek. Yasal olarak regüle edilen kripto para borsalarının ve her geçen sene kripto paralara olan güvenin biraz daha arttığı düşünüldüğünde yakın zamanda herhangi bir bilgisi olmayan kişiler bile bankalar vasıtasıyla dolar alıp satmak gibi kolayca kripto paralara ulaşabilecekler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu