BitcoinHaberler

Başkan Trump’tan Açıklama: ABD Ulusal Acil Durum İlan Etti, Piyasaların Tepkisi Olumlu!

ABD Başkanı Donald Trump, bugün Beyaz Saray'da basının karşısına geçti.

Tüm dünyada binlerce insanı etkisi altına alan ve binlerce insanı öldüren corona virüs salgını hakkında bugün ABD Başkanı Donald Trump tarafından açıklama yapıldı. Açıklamada, ABD’nin her türlü salgına karşı hazır olması ve her türlü sorunu daha kısa sürede çözebilmek adına atması gereken adımları attığından söz eden Trump bu konuda yapılması gerekenlerin daha hızlı olabilmesi için Ulusal Acil Durum ilan ettiğini ve resmî olarak bu konuda kendisinin kararları imzaladığını açıkladı.

Birçok ABD’linin bu virüse karşı güvende olduğunu, 1 ay içerisinde 5 milyon corona virüsü testi üretmiş olacaklarını açıklayan Trump, bu testleri herkesin yaptırmamasını istedi.

Her ABD’linin test yaptırmaya gerek olmadığını, testlerin 4 farklı eczacılık şirketi tarafından üretilecek olduğunu açıkladı.

Başkan, bu testlerin mobil noktalarda yapılabilmesi için ise gelecek günlerde çalışmaların başarılı olacağını, herhangi bir sorun olmaması için ABD genelinde gerekli olan tüm adımların atıldığını açıkladı.

Corona virüs salgınından çok daha güçlü çıkacağız. İmzaladığım Ulusal Acil Durum kararı sayesinde hastanelerin önünde olan engeller kaldırılacak, Sağlık Bakanlığı maximum performans ile çalışacak ve tüzükler ile yasal sorunlar olmayacağı için doktor sayısı daha fazla artırılabilecek. Yaşlı hastalar için ek doktorlar çalışabilecek.

Başkan Donald Trump’ın bu açıklaması 1700’ü aşan vaka sayısı ve 40’dan fazla ölümün yaşandığı ABD’de olumlu karşılandı. ABD genelinde insanların sakin olması gerektiğini, merkezi hükümetin ayakta ve son hız çalıştığını belirten Trump yönetimi, krizi yönetmek konusunda başarılı olduklarını ve 350 milyonu aşan nüfusu ile ABD’de sadece 1700 kadar vakanın görüldüğünü açıklamıştı.

Başkan açıkladı, Piyasalarda Sert Yükseliş Görüldü

Başkan Trump’ın açıklamalarından hemen sonra borsaların ve Bitcoin’in yukarı yönlü olarak tepki vermesi dikkatlerden kaçmadı. Türkiye borsasının da yeni haftaya yükseliş ile başlaması öngörülüyor.

Özellikle ABD borsaları açıklamadan sonra rekor seviyede yükseliş yaşadı:

Bu hamleden sonra çok sayıda kişi corona virüse karşı ABD’nin aldığı 50 milyar dolar + 200 milyar dolarlık para önlemlerinin büyük bir ekonomik krizi engellediğini düşünmeye başladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu