HaberlerKripto Para

Battı Denilen Kripto Para Şirketi İyi Haberi Verdi!

Kripto para piyasasındaki düşüş ile beraber iflasın eşiğine gelen şirket, konuyla ilgili iyi haberi takipçileriyle paylaştı.

Kripto para kredi platformu Babel Finance Pazartesi günü yaptığı açıklamada, bazı borçların geri ödeme süresi konusunda birkaç karşı tarafla ön anlaşmalar imzaladığını söyledi. Ön anlaşmalar şirketin kısa vadeli likidite baskısını hafifletmeye yardımcı olacak.

Ayrıca firma, hissedarlardan ve potansiyel yatırımcılardan likidite desteği aramaya devam edecek.

Kripto Para Şirketi Babel Finance Likidite Krizini Çözmeye Çalışıyor

Geçtiğimiz hafta şirket, zorlu piyasa koşullarında olağandışı likidite baskısını gerekçe göstererek para çekme işlemlerini askıya almıştı. Babel Finance 20 Haziran’da yaptığı resmi açıklamada, firmanın likidite krizini çözmek için çeşitli adımlar attığını söyledi. Şirketin web sitesinde yer alan bir açıklama şöyle:

“Başlıca karşı taraflar ve ilgili müşterilerle iletişim kurduk ve bazı borçların geri ödeme süresi konusunda ön anlaşmalara vardık, bu da şirketin kısa vadeli likidite baskısını hafifletti.”

İlgili Haber
Celsius'dan Sonra Bir Şirket Daha Kripto Para İşlemlerini Durdurdu!

Ayrıca, Babel Finance şu anda şirketin likidite durumunu tespit etmek amacıyla iş operasyonlarının acil bir değerlendirmesini yapıyor. Babel Finance yönetimi, likidite baskısını çözmek veya hafifletmek için hissedarlar ve potansiyel yatırımcılarla aktif olarak iletişim kuruyor.

Bazı kaynaklar firmanın borcunun bir kısmını hafifletmek için yeni bir kuruluş kurma konusunda büyük kurumlarla görüşmeler yaptığını iddia etti. Müşterileri için varlık çekimlerinin yeniden açılmasına dair bir plan ise resmi açıklamada yer almadı.

Kripto piyasasındaki düşüş ile birlikte benzer bir durum kısa bir süre önce Celsius şirketinde de yaşanmıştı. Platform, müşterilerinin varlıklarını çekme işlemlerini askıya almıştı. Bu gibi durumların piyasadaki satış baskısını daha da artırdığı biliniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu