Bitcoin

Bazı NFT Koleksiyonları Rekor Kırarken Küresel NFT Piyasası Alarm Veriyor!

Aktarılan son bilgilere göre dönemin popüler furyası NFT'ler için küresel satışlarda %50 düşüş oldu.

Kripto para sektörü düşüş ve yatay dönemden sonra birkaç hafta önce yeniden harekete geçmeyi başardı.

Kripto para sektörünün bu hareketi BAYC ve Azuki gibi bazı NFT koleksiyonlarının rekor kırmasını sağladı. Buna rağmen küresel çapta NFT satışları tam olarak alarm veriyor.

NFT’lerin Satışları Azalıyor

Mart ayının NFT satış hacmi yaklaşık 2.3 milyar doları görürken aktarılan yeni bilgilere göre  tüm sektör için hala zor bir ay yaşanmış olabilir.

 

NFT satışları Mart ayı içerisinde bazı günlerde yükseliş elde etse de Mart ayı raporunda önceki aya göre ciddi bir düşüş yaşandı. Şubat 2022’ye kıyasla NFT satışlarının %21 düştüğü aktarılıyor.

Yeni alıcılar NFT’lere yatırım yapıp yapmama konusunda karar vermek için önceki ayların verilerine bakacağından, geçen aydaki satışlardaki düşüş dijital koleksiyon ürünlerine zarar verebilir.

Mart 2021’den bu yana yaklaşık 387 milyon dolar üreten küresel NFT satışlarına rağmen, NFT’lere yönelik periyodik yatırımcı talebi oranı, bir önceki yılın en  yüksek seviyelerine ulaşamadı.

Özellikle Bored Ape Yacht Club koleksiyonu rekor üzerine rekor kırmakta ve NFT dünyasını tek başına sırtlamakta. NBA TopShot gibi bir zamanlar popüler olan diğer NFT ağları ve projeleri ise yeri süpürmeye devam ediyor. BTC ise bu süreçte ciddi bir yükseliş elde ederek 46.000 dolara demirledi.

İlgili Haber
Justin Bieber, 1.3 Milyon Dolar Ödeyerek Bir Bored Ape Yacht Club NFT'si Satın Aldı
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu