Bitcoin

Bazı Ünlü İsimler Bitcoin (BTC) Konusunda Karamsar Bir Tablo Çiziyor!

FED'in para politikasının ABD dolarını uzun vadede mahvolmaya götüreceğini söyleyen ünlü isim Bitcoin konusunda da aynı görüşe sahip.

Piyasanın içinde bulunduğu düşüş yönlü gidişat moralleri bozmaya devam ederken bazı ünlü isimlerden olumsuz fiyat tahminleri gelmeye devam ediyor.

Ünlü piyasa yatırımcısı ve Mobius Capital Partners’ın kurucu ortağı Mark Mobius ve Doubleline Capital CEO’su Jeffrey Gundlach kötümser öngörüleriyle düşüş yönlü paylaşımlar yaptılar.

Ünlü CEO Mark Mobius, FED’in para politikasının kripto para piyasasını kötü yönde etkileyeceğini düşündüğünü belirtti. Kısa bir süre önce vermiş olduğu bir röportajda FED’in tahvil alımını kademe kademe azalttığını ancak bunun hızlanarak devam etmesi durumunda piyasanın ve özellikle de başta Bitcoin olmak üzere kripto para birimlerinin bu durumdan büyük ölçüde etkileneceğini belirtti.

Öte yandan Doubleline Capital CEO’su Jeffrey Gundlach da Amerikan dolarını ele alarak başladığı konuşmasında sözü kripto paralara getirdi.

Uzun vadede doların mahvolacağını belirten CEO, Bitcoin’in gidişatını da iyi bulmadığını ifade etti. BTC’nin 23 bin doların altına inmesini beklediğini belirten Gundlach, Bitcoin’in ATH fiyatından ne kadar uzakta bir değerde seyrettiğini hatırlattı ve Bitcoin için işlerin ürkütücü bir boyut aldığını söyledi.

Yakın vadede dolar için işler iyi görünse de uzun vade söz konusu olduğunda doları da zorlu bir sürecin beklediğini ifade eden milyarder isim, ABD’nin borç büyüklüğü göz önünde bulundurulduğunda “dolar mahvolur” yorumunu yaptı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu