Haberler

Belediyeler Metaverse İçin Sırada, Beşiktaş Belediye’sinden: Beşiktaş Metasaver Project

Metaverse belediyelerin yakın merceği altında!

Giderek daha da geniş boyutlara ulaşan metaverse evreni birçoklarına göre hala olumsuz tepkilere yol açsa da Türkiye’deki bazı belediyeler teknolojinin bu son imkanından yararlanmanın yollarını arıyor.

İstanbul’un en tanınmış ilçelerinden biri olan Beşiktaş, konuyla ilgili önemli bir adım atan son yerleşim yerlerinden biri oldu.

Bu amaçla başlatılan “Beşiktaş Metasaver Project” adlı proje ile başta geri dönüşüm ve atık ayrıştırma konuları olmak üzere çok çeşitli alanlarda hizmet verilmesi hedefleniyor.

Konuyla ilgili çalışmalarını resmi web sitelerinde ayrıntılı olarak açıklayan belediye yetkilileri:

Birçok çevre projesine imza atmış bir belediye olarak geri dönüşüm ve atık ayrıştırma konuları her zaman gündemimizde oldu. Şu an, bu alanda gerçekleştirdiğimiz onlarca proje devam ediyor. Son olarak Dönüştür&Kazan uygulamamızla da komşularımızın atıklarını geri dönüştürmeleri için teşvik edici sistemler kurduk.

Şimdi de metaverse evreni için geri dönüşüm kutuları geliştirdik. Öncelikle yaşadığımız çevredeki atıklarımız için farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz.

Bir sonraki aşamadaki amacımız ise dijital atıklarımız için çözümler üretmek olacak. Sakladığımız gereksiz e-postalarımız, fotoğraflarımız, dosyalarımız, hepsi mutlaka bir yerlerde enerji tüketimine sebep oluyor. Atık kutularımız, Metaverse evreninde dijital atıklarımız için bir ayrıştırıcı görevi üstlenecek ve dijital atıklarımız konusunda da vatandaşlarımızı bilinçlendirecek.

şeklindeki açıklamalarıyla konuyu “metaverse”i öncelikli hedef haline getirdiklerini net bir şekilde ortaya koydu. Daha şimdiden çok sayıda Beşiktaşlının olumlu dönütleriyle karşılanan proje “Geleceğe, yaşanabilir bir dünya borcumuz var!” sloganıyla yola çıkmış durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu