binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBelgeleri Snowden Sızdırdı: NSA, Bitcoin Kullanıcılarını Takip Ediyor

Belgeleri Snowden Sızdırdı: NSA, Bitcoin Kullanıcılarını Takip Ediyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Edward Snowden yine kendini gösteriyor. Bu sefer ortaya çıkarılan raporlar kötü şöhreti ile bilinen Ulusal Güvenlik Ajansı’na ait. NSA olarak tanınan bu ajansın tüm gizli belgelerini çevrimiçi hizmet veren araştırmacı haber bültenlerine dağıttı.

Gizli ayrıntıları ortaya çıkarabilen özel bir program kullanarak casus araçların yardımı ile bu bilgilere erişebildi. Bu çalışmada Bitcoin kullanıcılarının çalışmalarını da izlemek için gizli bir program kullanıldığı da ortaya çıkmış oldu.

Ortaya Neler Çıktı?

Etkiler arasında İpek Yolu’nun Ross Ulbricht’i gibi bitcoiner’leri yargılamak için kullanılan veri toplama araçlarının da bulunduğunu görebiliyoruz. Peki izlendiğini hissedenler hiç oldu mu? Yurtiçi Güvenlik Departmanı Yasama İşleri Sekreter Yardımcısı Vekili Brian de Vallance 2013 yılının Kasım ayında düzenlenmiş olan kongresinde bir mektup yayınlamıştı.

Bu mektupta sanal para birimlerinin ortaya çıkması ile mali işlemlerde suç örgütlerinin rahatlıkla işlem yapabilmesinin özgürleşeceğinden endişe ettiğini belirtiyordu.

Geçmişini hepimizin bildiği Edward Snowden yasal olarak kötü bir şöhrete sahip olarak biliniyor. Bu sefer yaptığı çalışmada da yapılan gizli işlerin, takip planlarının analizlerini ve sınıflandırmalarını ağır bir tasnif ile ortaya çıkarmış durumda. Bu belgeler ile NSA belgelerinin saldırgan bir tarzı olduğunu da açıkça ortaya dökmüş durumda.

İlginç bir şekilde Bitcoin kullanıcılarını izleyen bu belgeler 2013 yılındaki kongre ile aynı döneme denk geliyor. Bu da demek oluyor ki tüm Bitcoin hesabına sahip olanlar NSA’ya güç veren yetkililer olarak görülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail