HaberlerKripto ParaKripto Para Madenciliği

Beyaz Saray, Bitcoin’in İklim Üzerindeki Etkilerini Araştıracak!

Beyaz Saray kripto para madenciliğinin iklim üzerindeki etkilerini araştırıyor.

2021 yılında çokça konuşulan ve kripto para endüstrisinde tartışmalara yol açan kripto para madenciliğinde kullanılan enerji miktarı halen gündemdeki yerini koruyor.

Bu konuda son hamle ABD’den geldi. Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi (OSTP) kripto para madenciliğindeki enerji kullanımı ve bunun iklim üzerindeki etkisi hakkında halktan görüşlerini istiyor.

ABD Başkanı Joe Biden, Mart ayının başlarında kripto paralar ile ilgili olarak bir yürütme emri imzaladı.

Biden bu emirde, OSTP’yi dijital varlıkların iklim değişikliğiyle mücadele çabalarını ve temiz ve güvenilir bir elektrik şebekesine geçişi ilerletme potansiyelini incelemek ve bu konuda bir rapor hazırlamakla görevlendirdi.

Biden’ın görevlendirmesi üzerine harekete geçen OSTP, yorum talebinde halk da dahil olmak üzere bu konu ile ilgili tüm paydaşlardan görüş ve düşüncelerini istediğini söyledi.

Bilim ve Teknoloji Ofisi, özellikle de dijital varlıklarla ilişkili iklim zararlarını hafifletme ve enerji kullanımını azaltma konusunda yapılabilecek girişimler hakkında yorum istediğini belirtti.

Konu ile ilgili ve ilgilenen kişi ve kuruluşlardan 9 Mayıs 2022 saat 17.00 ET’ye kadar görüşlerini bildirmelerini isteyen Bilim ve Teknoloji Ofisi, görüş bildirmenin isteğe bağlı olduğunu ifade etti.

OSTP yorum talebinde ABD’nin iklim kriziyle mücadelede ve en geç 2050 yılına kadar sıfır sera gazı emisyonuna ulaşma konusunda kararlı olduğunu da ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu