Bitcoin

Beyaz Saray’ın Eski Danışmanından Bitcoin (BTC) Tahmini

Beyaz Saray'ın eski danışmanlarından olan Anthony Scaramucci, 100.000 dolar hedefine sadık!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kısa süre önce 44.000 doları görse de yeniden sert bir düşüş yaşamış ve rallisini yarıda kesmişti.

BTC’nin bu hareketi ise ona inanan Anthony Scaramucci‘nin tahmininden geri adım atmasını sağlayamadı.

Bugün yine yukarı yönlü hareket eden BTC hakkında ünlü isimden geçmiş açıklamalara benzer bir açıklama geldi.

Scaramucci, altın fiyatı savaşın gölgesinde rekor kırarken BTC’den de benzer bir gelişme bekliyor.

İlgili Haber
Altın ve Petrol Yükselirken Bitcoin Düştü! Rusya Operasyonu Ne Zaman Bitecek?

BTC, 100.000 Doları Görecek

BTC, 2022’nin başlangıcından bu yana çalkantılı bir dönem yaşıyor. Özellikle 2021 yılında ilk 4 ay rekor üstüne rekor kıran BTC, 2022’ye geçen seneye göre sönük bir başlangıç yaşadı.

Ancak Donald Trump’ın iletişim danışmanı olan ve kendi Bitcoin fonunu piyasaya süren Scaramucci, şimdi ise iddialı tahminini tekrar yinelemiş oldu.

Ünlü isme göre Bitcoin sadece 2 yıllık süre içerisinde 100.000 doları görecek. Bunun devamında ise BTC’nin 500.000 doları görmesi bekleniyor.

Bence Bitcoin 100 milyondan fazla cüzdan sayısına ulaşacak ve bunun enflasyona karşı dirençli olduğu görülecek. Ancak bunun anlaşılması beş ila sekiz yıl arasında sürebilir. Bu kripto para birimine yatırım yapmamak veya az yatırım yapmak ciddi bir hata olabilir.”

Bitcoin’in en güvenilir kripto para olduğunu ifade eden Scaramucci, geçen yıl yaptığı açıklamasında da BTC’nin 2021 yılında 100.000 doları görmesini beklediğini aktarmıştı ancak bu durum başarıyla sonuçlanmadı.

BTC fiyatı Ekim ayında neredeyse 70.000 dolara ulaşmak üzereyken sert düşüş yaşadı ve 30.000 dolar seviyelerine kadar düşerek aslında bir ayı piyasasına girmiş oldu.

Scaramucci’ye göre regülasyonlar geldiğinde kripto paraların çok faydasına olacak. Özellikle yakın zamanda ABD’den gelecek kripto para tasarısının, düşünüldüğü aksine kripto para piyasasına çok faydalı olabileceği tahmin ediliyor.

Bitcoin’in bugün verdiği tepkinin kaynağının da bu olduğu düşünülüyor.

İlgili Haber
Bitcoin'de Janet Yellen Yükselişi, İşte Sızdırılan Açıklamalar
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu