Bitcoin MadenciliğiHaberlerKripto Para

Biden Yönetimi Bitcoin Madenciliğini Araştıracak!

Beyaz Saray Bitcoin madenciliğini ele alacak.

Bloomberg Law’un haberine göre ABD hükümeti Bitcoin (BTC) madenciliğindeki enerji tüketimini ve emisyonları azaltmak için bir politika öneri taslağı hazırlayacak.

Hatırlanacağı üzere ABD Başkanı Joe Biden Mart ayının başlarında kripto para birimlerinin ve piyasasının düzenlenmesini öngören bir yürütme emri imzalamıştı.

Biden’ın imzaladığı yürütme emri kapsamındaki ilk çalışmalardan birini yapacak olan Beyaz Saray, Bitcoin madenciliğine yönelik politika öneri taslağını Ağustos ayına kadar çıkarmayı planlıyor.

Bu çalışmada Beyaz Saray’ın Bitcoin madenciliğine katılımı, madenciliğin iklim değişikliğiyle mücadele çabalarına bir tehdit olduğu ve fazla elektrik kullanımı nedeniyle elektrik şebekelerinin zorlandığı gibi sektöre yönelik gelen eleştiriler ele alınacak.

Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Ofisi Politikaları müdür yardımcısı Costa Samaras konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bitcoin madenciliği ve kripto finansal sistemimizin herhangi bir anlamlı şekilde parçası olacaksa, sorumlu bir şekilde geliştirilmesi ve toplam emisyonların en aza indirmesi önem arz etmektedir.”

Samaras, Beyaz Saray’ın madencilikle ilgili önerilerinde PoS ve PoW sistemlerini de karşılaştırmanın yanı sıra madenciliğin oluşturduğu gürültü kirliliğini de ele alacağını belirtti.

“Proof-of-stake’e (PoS) geçen bir ortamda yada PoS ve PoW sistemlerinin karışık olarak kullanıldığı bir ortamda uygun politika tepkilerinin ne olacağını düşünmemiz gerekiyor.

Bunun yanında ise Proof-of-work’de (PoW) enerji yoğundur, ancak aynı zamanda güvenliği de artırır.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu