Haberler

Bilgileri Sızdırılan Ledger Müşterilerinin Başı Dertte! Aralarında Türkler De Var !

Ledger müşterilerinin siber zorbalarla başı dertte.

Dün akşam saatlerinde Ledger cüzdan sahiplerinin 2019 yılında çalınan kişisel bilgilerinin, forum sitelerinde paylaşıldığını paylaşmıştık. Bitcoin olaya tepki vermiş, yaklaşık 1300$’lık geri çekilme sonrası toparlanmıştı.

İlgili Haber
Son Dakika: Binlerce Kişinin Ledger Bilgileri Çalındı! Alon Gal: "Bitcoin'i (BTC) Ben Düşürdüm."

Haberde de belirttiğimiz üzere, Ledger cüzdanında kripto para bulunduran kişilerin varlıkları güvende. Hacklenen ve açığa çıkan bilgiler sadece Ledger kullanıcılarının kişisel bilgileri. Cüzdanlarda bulunan kripto varlıklar ile ilgili herhangi bir çalınma ya da bilgi sızma durumu yok.

Ancak bilgileri çalınan Ledger kullanıcıları, siber zorbalıkla yüz yüze. Bugün Reddit’te paylaşılan bir gönderiye göre, bir Ledger müşterisi, 500$ göndermediği taktirde fiziksel şiddete uğrayacağı yönünde tehdit edildiği bir e-posta aldı. Ledger müşterileri, bilgilerinin yayılmasından sonra bu şekilde çokça mail aldıklarını ifade ettiler.

Sızdırılan bilgiler arasında kullanıcıların kimlik bilgileri ve telefon bilgileri yanında, ikamet adresleri de bulunuyor. Bu durum pek çok Ledger müşterisini fiziksel şiddete maruz kalma tehlikesiyle karşı karşıya bırakıyor. Ledger cüzdanları pahalı cüzdanlar olduğu için kullanıcıların zengin olduğu yönünde bir karine mevcut. Bu durum da Ledger mağdurlarını şantajcıların hedefi konumuna getiriyor.

Bilgileri Çalınan Kişiler Arasında 901 Türk Var

Sızdırılan verileri inceleyen twiter kullanıcısı @eminbarkcin, bilgileri sızdırılan kullanıcılar arasında 901 Türk bulunuyor dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu