AnalizBitcoinHaberler

Bill Miller Bitcoin (BTC) Yatırımcılarına Seslendi: “Warren Buffett’ı Görmezden Gelin!”

Uzun vadede Bitcoin'in yükselmesini bekleyen Miller, Buffett ile aynı düşünmediğini söyledi.

Amerikalı yatırımcı Bill Miller, Bitcoin (BTC) yatırımcılarının her fırsatta BTC’yi yerin dibine batıran Warren Buffett‘ı önemsememeleri gerektiğini söyledi.

Yatırım yapmanın ana noktasının para kazanmak olduğundan ve portföyünü üretken varlıklarla sınırlama ihtiyacından bahseden Miller, yakın tarihli bir podcast gösterimi sırasında Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett’ın Bitcoin hakkındaki hoş olmayan yorumlarının görmezden gelinmesi gerektiğini belirtti.

2014’ten bu yana kripto para birimleri hakkındaki olumsuz görüşlerini değiştirmeyen Buffett, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir konuşmasında kripto para birimlerinin ABD doları karşısında hiçbir şansı olmayacağını söylemişti.

Bitcoin’in hiçbir şey üretmediğini ve hiçbir değere sahip olmadığını defalarca dile getiren Buffett’ın yanı sıra Berkshire Hathaway’in Başkan Yardımcısı Charlie Munger da -ki kendisi Buffett’ın sağ koludur- Bitcoin’i zührevi hastalıklara benzetmiş ve sıfıra düşeceğini ileri sürmüştü.

Miller Aynı Şekilde Düşünmüyor!

Sadık bir değer yatırımcısı olan Miller, değer yatırımı söz konusu olduğunda Buffett ve Miller ile aynı safta olmadığını açıkça ortaya koydu.

Eski Legg Mason (LM) başkanı, yatırım yapmanın temel amacının daha fazla para kazanmak olduğunu iddia etti ve yalnızca üretken varlıkları seçmesi gerektiği fikrini reddettiğini belirtti.

Önde gelen hedge fon yöneticisi ayrıca Bitcoin’i sevdiğini çünkü arzının talepten etkilenmediğini iddia etti. Kripto para birimini finansal felaketlere karşı bir koruma olarak gördüğünü de sözlerine ekledi.

Yükseliş Bekliyor!

Miller ayrıca Bitcoin için kısa vadede daha fazla düşüş beklediğini ancak uzun vadede yükseliş beklentisi olduğunu da ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu