HaberlerKripto Para

Binali Yıldırım Kripto Paralar Hakkında Konuştu! “Her Alanda Kullanabiliriz”

Binali Yıldırım gençlerin sorularını yanıtladı.

Dün bir takım ziyaretlerinin ardından bir otelin toplantı salonunda gençlerle buluşan Ak Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım Metaverse ve kripto para birimleri hakkında konuştu.

Kendi metaverse tanımını oluşturduğunu belirten Yıldırım şunları söyledi;

“Uzmanların tanımlarını okudum. Hepsinden bir şeyler aldım kendime göre bir tanım geliştirdim. Benim için metaverse ikinci bir kainat demek. Evrende ne varsa aynılarını geliştirebileceğimiz bir ortamdan bahsediyoruz.”

“Sınırlı Düşünmemek Lazım”

Metaverse konusundan bahsederken kripto varlıklarla hakkında da konuşan Yıldırım, “bu alanı sınırlı bir alan olarak düşünmemeliyiz” diyerek ekledi;

“Bu kripto varlıklar konusunu da finans sektörüyle sınırlı düşünmemek lazım. İnsanların ihtiyacı olan her alanda kullanabileceğimiz bir şey.

Bankaların tamamının yaptığı işi yüz kişiyle yapabilecek bir sistem. Bu bir açık kodlu yazılım. Bu teknolojiyi reddetmek yerine bunu zararlı amaçlara kullanılmasını önleyici mevzuat oluşturma ihtiyacı var.

Kayıt dışı paralar uyuşturucu ya da sanal kumardan kazanılan paralar sisteme sokulmaya çalışılıyor. Rezerv paralar var. Bunlar Ukrayna Rusya krizinde görüldü silah olarak kullanmaya başladılar.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu