BorsaHaberler

Bitcoin Borsası Binance CEO’sundan Türkiye İle İlgili Açıklamaların Satır Başlıkları

Bu hafta Türkiye'ye gelen ve dün Binance etkinliğinde konuşan Binance CEO'su Changpeng Zhao Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulundu. İşte açıklamaların satır başlıkları..

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance’nin CEO’su Changpeng Zhao, Türkiye’ye gelmesi ile beraber medyada kendisine çokça yer buldu. Özellikle Twitter üzerinden yoğun bir ilgiyle karşılan Zhao, dün yaptığı konuşmasında Binance’nin önemli Türkiye hedeflerinden bahsetti.

Türkiye’deki kripto para topluluğunun çok etkileyici olduğunu ve Türklerin kripto para sektörüne son derece sahip çıktığını ifade eden Zhao’nun açıklamalarından satır başlıkları şu şekilde:

  • Binance borsasına Türk lirası desteği eklendi ve artık Türk lirası ile kripto para alınabiliyor. Papara ile sağladığımız bu destekten ötürü Papara’ya teşekkür ediyoruz.
  • 4 ila 6 haftalık bir süre içerisinde Türk lirası ile doğrudan banka transferi şeklinde alım satım yapılmasına da olanak tanıyacağız. Bu aktarımlarda masrafları minimum düzeyde tutacağız ve Binance’den Türk lirası ile kripto para alıp satmak daha kolay olacak.
  • Önümüzdeki dönemde Türkiye yatırımlarını arttırmayı planlıyoruz ve Binance Türkiye ekibini 20 kişiye kadar büyütmeyi hedefliyoruz.
  • Türk lirası destekli bir stablecoin için birçok firmayla görüşmelerimiz sürüyor ve yakında Türk lirası ile 1’e 1 oranında olan sabit fiyatlı bir kripto para çıkaracağız.
  • Bu hamleden sonra birçok kripto para çiftine Türk lirası desteğini de ekleyeceğiz.
  • Henüz ayrıntılar net olmasa da kripto paraların ile günlük alım satımlarda kullanılması için Visa ile ortaklık kuracağız ve bir kart çıkaracağız. Bu Binance kartı ile günlük hayatta alışverişler kolay bir şekilde kripto paralar ile yapılabilecek.

Ünlü CEO’nun yaptığı açıklamadan satır başlıkları bu şekilde olurken, ilerleyen dönemde Binance’nin Türkiye ile ilgili yapacağı hamleler çok ses getireceğe benziyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı