Kripto HaberleriBitcoinBinance CEO'su Bitcoin ve Kripto Para Regülasyonları Hakkında Konuştu!

Binance CEO’su Bitcoin ve Kripto Para Regülasyonları Hakkında Konuştu!

Binance CEO'su kripto para düzenlemeleri hakkında konuştu.

Takip et

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance CEO’su CZ kripto para sektörüne dair açıklamalarına devam ediyor.

Son olarak Twitter’dan paylaşım yapan CZ, Bitcoin (BTC) ve kripto para regülasyonları hakkında açıklamalarda bulundu.

Bo Li ve Nobuyasu Sugimoto tarafından kaleme alınan IMF News’in bir makalesini alıntılayan CZ, bu makalenin kirpto düzenlemeleri konusunda iyi bir yaklaşım olduğunu söyledi.

BTC ve kripto paralar konusunda bir an önce düzenleyici netliğe ihtiyaç olduğuna dikkat çeken CZ şunları söyledi.

“Bo Li ve Nobuyasu Sugimoto tarafından kaleme alınan IMF News makalesi kripto düzenlemelerine iyi bir yaklaşım.

Daha güçlü finansal düzenleme ve denetim ve gelişen küresel standartlar, kripto varlıklarıyla ilgili birçok endişenin giderilmesine yardımcı olabilir.

Bir an önce düzenleyici netliğe ihtiyaç var.”

“Bitcoin’i Yasaklamak Çözüm Değil!”

Kullanıcı korumasının en iyi yolunun küresel, tutarlı ve riske dayalı düzenlemeler olduğunu belirten CZ, kripto paraların doğrudan yasaklanmasının yanlış olduğunu ifade etti.

Makaleden çıkarımlarda bulunan CZ, kripto para düzenlemesinin gerekliliğini dört maddede özetleyerek şu noktalara değindi:

“1) Sektörümüzün, sınır ötesi doğasına uygun sağlam, kapsamlı ve küresel olarak tutarlı kripto düzenlemesine ihtiyacı var. Küresel bir yaklaşımın işe yaraması için, değişen endüstri ortamına uyum sağlaması gerekir.

2) Kripto varlık hizmet sağlayıcıları lisanslı, kayıtlı ve yetkilendirilmiş olmalıdır. Lisanslama ve yetkilendirme kriterleri iyi tanımlanmalıdır.

3) Birden fazla işlevi yerine getiren kuruluşlar, ek düzenleme, şeffaflık ve/veya ifşa gerekliliklerine tabi olmalıdır.

4) Stablecoin’ler, birçok kullanım durumu arasında değer saklama için önemli bir araçtır ve potansiyellerinden yararlanmak ve piyasa bütünlüğünü sağlamak için düzenlenmelidir.”

Son olarak düzenleyicilere seslenen Binance CEO’su düzenleyicilerin izin verilen faaliyetlerin kapsamını genişlettikçe kullanıcı korumasının ve pazar bütünlüğünün arttığını söyledi.

“Yasa koyucular ve düzenleyiciler izin verilen faaliyetlerin kapsamını genişlettikçe kullanıcı koruması ve pazar bütünlüğü artar.

Bunu diğer birçok sektörde gördük: ticaret, sağlık hizmetleri, ilaç, internet, içerik vb.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları