Ana SayfaBorsaBinance CEO'su Changpeng Zhao, UniSwap Konusundaki Uyarısına Açıklık Getirdi!

Binance CEO’su Changpeng Zhao, UniSwap Konusundaki Uyarısına Açıklık Getirdi!

Takip et

Kısa bir süre önce gerçekleşen ve bir hacker’ın UniSwap üzerindeki bir likidite sağlayıcısının varlıklarını çaldığı olayın aslında UniSwap’dan bağımsız olduğu ortaya çıkmıştı.

Konuyla ilgili ilk başta UniSwap üzerinde bir saldırı olduğuna dair şüphelerini açıklayan CZ, daha sonra bu açıklaması hakkında güncelleme yapmış ve konunun UniSwap ile ilgili olmadığını bildirmişti.

İlgili Haber
Hacker'lar Yine Yüksek Miktarda Ethereum Çaldı: Binance CEO'su Konuyla İlgili Uyardı!

Binance CEO’su ‘CZ’, Uniswap saldırısına ilişkin uyarının kamuoyunun çıkarları doğrultusunda yapıldığını söyledi. Bununla birlikte ilk uyarıyı yapmadan önce Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in doğrulamasını bekleseydi daha iyi olacağını da kabul etti.

Onay almadan önce tweet attığını kabul eden CZ, itibarının zedelenmesinin insanların para kaybetmesinden daha iyi olduğunu söyledi.

Hacker UniSwap Platformundaki Bir Likidite Sağlayıcısını Phishing Yöntemi ile Avlamıştı

CZ daha önce attığı bir tweet’te Ethereum Blockchain’indeki Uniswap V3 protokolünde potansiyel bir güvenlik açığı olabileceğini söylemişti. Hacker’ın 4295 ETH çaldığını ve gelirleri aklamak için Tornado Cash’i kullandığını belirtmişti. Daha sonra Uniswap protokolünün güvenli olduğu ve saldırının bir phishing girişimi olduğu açıklandı.

Ancak CZ, gerçek bir güvenlik açığı olması halinde milyarlarca doların kaybedilebileceğini söyleyerek uyarısını gerekçelendirdi:

“Uniswap ekibinin özel iletişim bilgilerini alana kadar bekleyebilirdim. Bu, kamuoyunda herhangi bir “panik” yaşanmasını önlerdi. Ancak bu gerçek bir açık olsaydı, bu süre zarfında milyonlarca ya da milyarlarca dolar daha kaybedilebilirdi.”

Binance, Vitalik Buterin’in Onayını Almaya Çalışmış

Binance’in dahili sohbetinin ekran görüntüsünde CZ, ekibini Vitalik’e açık ile ilgili soru sorma konusunda bilgilendirmiş. Ancak ünlü CEO, halkın parasının tehlikede olduğu için Buterin’den bir onay almadan Twitter üzerinden açıklama yaptığını belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları