Ana SayfaBorsaBinance CEO'su Changpeng Zhao'dan Piyasa Açıklaması: "Kripto Paralardan Çıkmak İsteselerdi..."

Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan Piyasa Açıklaması: “Kripto Paralardan Çıkmak İsteselerdi…”

Takip et

Binance CEO’su Changpeng Zhao, kısa süre önce attığı bir tweet’te, stablecoin’lerin artan hakimiyetinin, kenarda büyük miktarda itibari paranın kripto para piyasasına beklediği anlamına geldiğini belirtti.

Stablecoinlerin Güçlü Olması, Bunların Kripto Para Piyasasına Geri Döneceği Anlamına Geliyor

Zhao’ya göre, Bitcoin ve kripto para yatırımcıları kriptodan çıkmak isteselerdi stablecoin tutmazlardı:

“İlk 10’dan 3’ü stablecoin, yani kenarda bekleyen ve geri dönmeye hazır büyük miktarda “itibari para” var.

İnsanlar kriptodan çıkmak isteseydi, çoğu stablecoin tutmazdı.”

Binance’in sahibi olduğu en popüler coin sıralama sitesi CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, şu anda ilk 10’da üç stablecoin var: Tether’in USDT’si, Circle’ın USDC’si ve Binance’in kendi Binance USD’si. Bunların toplam piyasa değeri 138 milyar doların üzerinde.

Bu yılın başlarında, Terra’nın algoritmik stablecoini TerraUSD (UST) de kısa bir süreliğine en büyük 10 kripto varlık arasına girmişti. Bunun ardından proje Mayıs ayında çöküş yaşamış ve kripto piyasasında büyük bir satış dalgasına neden olmuştu.

İlgili Haber
Binance CEO'su CZ, Bitcoin'deki Son Yükseliş Hakkında Yorum Yaptı ve Önemli Seviyeyi Verdi!

Terra’nın çöküşü, stablecoinlerin sıkı bir düzenleyici inceleme altına alınmasına neden oldu. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Kongre’yi stablecoinler için düzenleme ve gözetim öngören bir tasarıyı kabul etmeye çağırdı.

Bu hafta başında Meclis tarafından geçişi ertelenen mevzuat, Başkan Joe Biden’ın masasına ulaştıktan sonra yıl sonuna kadar yasalaşabilir.

Uluslararası Para Fonu (IMF) kısa bir süre önce stabilcoinler konusunda alarm vermiş ve yakın gelecekte daha fazlasının başarısız olabileceğini iddia etmişti.

Bununla birlikte, dünyanın en büyük stablecoin şirketi Tether, kısa bir süre Çin ticari tahviline sahip olmadığını açıklayarak daha fazla netlik sağlamaya çalışmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları