Kripto HaberleriBitcoinBinance CEO'su CZ, Bitcoin'deki Son Yükseliş Hakkında Yorum Yaptı ve Önemli Seviyeyi...

Binance CEO’su CZ, Bitcoin’deki Son Yükseliş Hakkında Yorum Yaptı ve Önemli Seviyeyi Verdi!

Takip et

Bitcoin (BTC) boğaları, FED faiz artırımı ve resesyon korkularına rağmen kripto para piyasası yükselişe geçtikçe tekrar ortaya çıkıyor.

Kripto dünyasının önde gelen isimlerinden Binance CEO’su “CZ”, MicroStrategy’den Michael Saylor ve Galaxy Investment’tan Mike Novogratz, ABD’deki resesyonun Bitcoin’in benimsenmesini artıracağını düşünüyor.

Bitcoin, ABD’deki Yüksek Enflasyon ve Resesyon Korkusuyla Yükseliyor

BTC fiyatı Temmuz ayında %29 yükseliş gösterdi ve 29 Haziran’da gözlenen 24.294 dolar yerel zirvesine dokundu.

ABD’de FED’in faiz artırımı ve negatif GSYH raporu, piyasa rallisini olumsuz etkileyemedi. Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi geçen ayki 11 seviyesinden 42’ye sıçradı.

Binance CEO’su CZ, CNBC ile gerçekleştirdiği röportajında, Bitcoin fiyatının 2017 yılındaki zirvesi olan yaklaşık 20.000 doların çok önemli bir psikolojik baraj olduğunu söyledi. Bununla birlikte CZ, yaptığı röportajda yükselen enflasyon ve resesyonla ilgili korkuları yatıştırdı.

CZ, BTC’nin temellerinin güçlü olduğunu, para arzı ve Nasdaq 100 korelasyonunun ikincil faktörler olduğunu söyledi. CEO’ya göre düzenleyici ortamın iyileştirilmesi, daha yüksek enflasyon ve resesyon görüşmeleri BTC’nin benimsenmesine yardımcı olacak.

İlgili Haber
Binance CEO'u CZ, Bitcoin (BTC) Hakkında Övgü Dolu Sözler Sarf Etti!

“Mantıksal Olarak Kripto Paraların Hisse Senetleriyle Paralel Hareket Etmemesi Gerekiyor”

CZ, mantıksal olarak kripto piyasasının hisse senedi piyasasının tersine hareket etmesi gerektiğini, ancak kriptonun küçük piyasa boyutu nedeniyle bugünlerde makro faktörlere bağlı olduğunu iddia ediyor. Hem kripto hem de hisse senedi piyasaları FED’in faiz artırımına ve resesyon korkularına rağmen yükseliyor.

CZ, düşüncelerini şöyle ifade etti:

“Kripto para piyasası o kadar küçük ki, ne zaman büyük şirketler batsa ya da borsalar çökse, insanlar nakit para tutmak istiyor. Bugün kripto para ticareti yapan çoğu insan aynı zamanda hisse senedi ticareti de yapıyor. Yani şu anda pozitif korelasyon var, ki bu mantıksız ama şu anda durum böyle.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları