Ana SayfaBorsaBinance CEO'su CZ, Bloomberg'e Dava Açtı!

Binance CEO’su CZ, Bloomberg’e Dava Açtı!

Takip et

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) Hong Kong Yüksek mahkemesinde Bloomberg Businessweek’e hakaret davası açıyor.

The Hong Kong Economic Times’ta yer alan bir habere göre, dünyanın en büyük kripto para borsası CEO’su, Bloomberg Businessweek tarafından 6 Temmuz’da yayınlanan bir haberin kendisine karşı hakaret içerdiği gerekçesiyle dava açtı. Haberin kapağında ve çıkan ilgili haberlerde yanlış ve kanıtlanmamış suç isnatlarına yer verildiğini belirtti.

İlgili Haber
Binance'ten 13 Altcoine İlişkin Duyuru Geldi!

Binance Kurucusu, Bloomberg Businessweek 250. Sayısında Kendisine Hakaret Edildiğini İddia Ediyor

Changpeng Zhao Modern Media Company’ye karşı açtığı davada Des Voeux Chambers’dan José-Antonio Maurellet, SC tarafından temsil ediliyor. Watcher Guru, Changpeng Zhao’nun kendilerine ulaşıp haberi teyit ettiğini bildirdi.

CZ tarafından açılan hakaret davası Bloomberg Businessweek’in CZ ile ilgili 250. sayısına vurgu yapıyor. Davacılara göre sayının kapağı yanıltıcıydı ve “Changpeng Zhao’nun Ponzi Şeması” başlığını taşıyordu. Davada ayrıca 250. sayının yanı sıra Facebook ve Twitter’daki sosyal medya paylaşımlarına da atıfta bulunuluyor.

Sektörün önde gelen şahsiyetlerinden biri olan CZ, davada Modern Medya’nın etkili ve büyük bir mecra olduğunu ve karalayıcı haberlerin nefret yaydığını ve kendisinin imajına zarar verdiğini vurguladı.

Davada Modern Medya’dan karalayıcı haberi kaldırması ve CZ’den resmi bir özür dilemesi isteniyor. Ayrıca, neden olunan zarar için ek tazminat talep edildi.

CZ, daha önce eski patronu olan Bloomberg kurucusu ile Twitter üzerinden bir selfie paylaşmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları