Kripto HaberleriAltcoinBinance CEO'su CZ, Curve Finance Hack Olayıyla İlgili Son Dakika Açıklaması Yaptı...

Binance CEO’su CZ, Curve Finance Hack Olayıyla İlgili Son Dakika Açıklaması Yaptı ve Uyardı!

Takip et

DeFi dünyasının en büyük temsilcilerinden biri olan Curve Finance, kısa bir süre önce bir hack saldırısının kurbanı oldu. Kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) konuyla ilgili açıklama yaptı.

Curve Finance’in kullandığı DNS’in hackerlar tarafından ele geçirildiği düşünülüyor. Şimdiye kadar yaşanan kayıpların ise 500.000 dolar civarı olduğu düşünülüyor.

İlgili Haber
Son Dakika: Curve Finance Hacklendiğini Açıkladı ve Yatırımcıları Uyardı!

Binance CEO CZ, Konuyu Takip Ettiklerini Bildirdi

Konuyla ilgili olarak Twitter üzerinden açıklama yapan Changpeng Zhao, şunları söyledi:

“Curve.finance’in DNS’i birkaç saat önce ele geçirildi. Hacker ana sayfaya kötü niyetli bir sözleşme koydu.  Kurbanlar sözleşmeyi onayladığında, cüzdanlarını boşalttı. Zarar şu ana kadar 570 bin dolar civarında. İzlemeye devam ediyoruz.”

Bununla birlikte CZ, Curve Finance’in kullandığı DNS sağlayıcısı GoDaddy’yi de eleştirdi:

“DNS için GoDaddy kullanıyorlar ki bu güvenli değil. Hiçbir web3 projesi bunu kullanmamalı. Sosyal mühendisliğe çok açık.”

Curve Finance, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında sorunun kaynağını bulduklarını ve çözümlediklerini bildirdi. Buna ek olarak kullanıcılara, izin verilen sözleşmelerinde olayla ilgili bir bağlantısı olan onayların en kısa zamanda kaldırılması gerektiğini de ekledi:

“Sorun tespit edildi ve giderildi. Son birkaç saat içinde Curve’de herhangi bir sözleşmeyi onayladıysanız, lütfen hemen iptal edin. Curve.fi için dağıtım normale dönene kadar lütfen şimdilik curve.exchange adresini kullanın.”

Platform, DNS hack olayının nasıl gerçekleştiği sorusuna ise bunu henüz tam olarak bilmedikleri şeklinde bir cevap verdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları