Kripto HaberleriAltcoinBinance CEO'su CZ'den Açıklama: "Büyük Coin Yakımı Yapıyoruz, FUD'a Dikkat!"

Binance CEO’su CZ’den Açıklama: “Büyük Coin Yakımı Yapıyoruz, FUD’a Dikkat!”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, yaptığı açıklamasında büyük miktarlarda BNB transferi ve yakım işlemleri gerçekleştirdiklerini söyledi. CEO işlemler ile ilgili FUD yapılmasına gerek olmadığını ifade etti.

CZ, bu büyük işlemler ile ilgili önceden bilgi vererek yayılabilecek bir FUD’un önüne geçmeye çalıştı.

ERC20 Ağındaki BNB Coinleri Yakılarak BEP2 Ağına Geçiriliyor

CZ, Binance ekibinin ERC20 ağındaki BNB tokenlerini yakarak bunları BEP2 ağına çevirmekte olduğunu belirtti.

Bilindiği üzere şirket, kendi Blockchain’lerini piyasaya sürmelerinden bu yana Ethereum ağındaki BNB tokenlerini BEP2 versiyonuna çevirme eğilimindeydi.

Bilgilere göre halen ERC20 versiyonunda bulunan bir miktar BNB coini bulunuyor. Borsa, yaptığı açıklamasında bu coinlerin Binance üzerinde tutulan kısmının otomatik olarak BEP2 ağına çevrileceğini belirtti.

Mevcut durumda 16 milyon ERC20 BNB coini bulunuyor ve bilgilere göre bunun büyük bir kısmı halihazırda Binance üzerinde tutuluyor.

İlgili Haber
Binance CEO’su CZ, Kripto Piyasası ile İlgili Açıklama Yaptı: FUD Bitti

Binance, İlk Çeyrek BNB Yakım Verilerini Açıkladı: 575 Milyon Dolarlık BNB Dolaşımdan Kaldırıldı

Buna ek olarak yapılan açıklamaya göre 2023’ün ilk çeyreğine ait ilk BNB yakımı da gerçekleştirildi. Bu yakımdaki rakamlar, ERC20 ağından BEP2 ağına geçiş için yapılan coin yakımlarını içermiyor.

Şirket tarafından paylaşılan bilgilere göre toplam değeri yaklaşık olarak 575 milyon dolar olan 2.06 milyon BNB yakıldı.

BNB 2017 yılında piyasaya sürüldüğünde, 100 milyon BNB’nin (toplam arzın yarısı) bir yakım süreci ile dolaşımdan kaldırılacağı ve nihayetinde sadece 100 milyon BNB’nin dolaşımda tutulacağı taahhüdü verilmişti. Bu taahhüt her çeyrekte otomatik olarak yerine getirilmekte ve Auto-Burn formülüne göre hesaplanmakta.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları