Binance CoinHaberler

Binance CEO’su CZ’den BNB Sinyali Geldi! Yükseliş Nereye Kadar Devam Edecek?

Kısa süre önce 496$ seviyesine ulaşan BNB rekorunu tazeledi.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in çıkardığı BNB coin rekorlara doymuyor. Kısa süre önce 496$ seviyesine ulaşan BNB rekorunu tazeledi.

Yıl başında 36$ seviyelerinden işlem gören BNB 3 ayda %1200 oranında artış gösterdi. Bu yıl sadece BNB’de değil, Binance’nin çıkardığı BSC ağı üzerine kurulu diğer altcoinlerde de güzel yükselişler olduğunu gördük.

Şüphesiz BSC’nin ve BNB’nin popülerliğinin artmasının temel nedenleri arasında Ethereum’daki yüksek işlem ücretleri yatıyor.

Ethereum’daki yüksek işlem ücretlerinden kaçan kullanıcılar güvenilir platformlar arasında en çok BSC’yi tercih ediyor.

Analistler BNB ve BSC projelerindeki yükselişin Ethereum’daki işlem ücreti sorunu çözülene kadar devam edebileceğini düşünüyor. Dolayısıyla BNB yatırımcılarının Ethereum’a ilişkin güncellemeleri yakından takip etmesinde fayda görülüyor.

BNB rekordan rekora koşarken fiyatın fitili ateşleyebilecek bir haber de Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan geldi. CZ, BNB yakma olayının bir kaç gün sonra gerçekleşeceğini paylaşarak; “Coinleri yaktığınızda sonsuza kadar tedavülden kaldırılırlar. Bu durum kalan coinlerin değerini artırır.” dedi.

BNB Yakma Olayı Nedir?

Binance’nin mevcut BNB Coin yakma programına göre, her üç ay da bir Binance mevcut kârının %20’si oranında BNB’yi geri almak veya yok etmek şeklinde ortadan kaldırıyor. Bu işlemle halka arz sırasında üretilen 200 milyon BNB’nin %50 sinin piyasadan kaldırılması hedefleniyor.

Yapılan hesaplamalara göre BNB’nin hedefine ulaşması, yani 100 milyon BNB yakması için yaklaşık 10 yıl gerekiyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
5 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Glgkglkgf

Anonim

Valla dün bu haberi görünce bastım parayı Allah razı olsn

Anonim

Kime basdin bnb ye mi

Anonim

Kendi kendime soru sormuşum. Bakalım cevap verecek miyim?

Anonim

Evet kardeş sence neye olabilir.


Başa dön tuşu