HaberlerKripto Para

Binance CEO’su Kripto Para Reklam Yasakları Hakkında Konuştu!

CZ, reklam kısıtlamaların yatırımcıların kripto paralara olan ilgisini yada talebini etkilemeyeceğini söyledi.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance‘nin CEO’su Changpeng Zhao, CNBC ile yaptığı son röportajda kripto paralara yönelik getirilen reklam yasakları ile ilgili düşüncelerini paylaştı.

Son olarak birkaç gün önce Singapur, İspanya ve İngiltere’den kripto para reklamlarına yönelik kısıtlamalar gelmişti.

Reklam kısıtlamalarının, yatırımcıların kripto paralara olan ilgisini yada talebini etkilemeyeceğini söyleyen CZ, kripto para ilgisinin reklamlardan ziyade “ağızdan ağza” pazarlama ile geldiğini söyledi.

CZ, ayrıca Facebook ve Google gibi popüler platformların uzun süredir kripto para reklamlarına izin vermediğine dikkat çekerek getirilen reklam kısıtlamalarının kripto paralara yönelik artan talebin bir göstergesi olduğunu savundu.

“Kripto para yatırımcılarının çoğunluğu zaten ağızdan ağza pazarlama yolu ile yatırım yapıyor. Bu bağlamda kripto reklamcılığına kısıtlama getirilmesinin talep üzerinde çok fazla bir etkisi olması pek olası değil.”

Ülkelerin Kripto Para Reklam Kısıtlamaları!

Hatırlanacağı üzere Singapur Para Otoritesi kripto şirketlerinin halka açık alanlarda kripto para reklamı yapmasını yasaklayan yeni yönergeler çıkarmıştı. MAS daha da ileri giderek kripto servis sağlayıcılarının kripto ATM’lerini açmasını da yasakladı.

İlgili Haber
Singapur Kripto Para Reklamlarına Yönelik Sert Kararlar Aldı!

İngiltere‘de reklam gözlemcisi Reklam Standartları Kurumu, daha önce aralarında popüler kripto para platformlarının reklamlarının da bulunduğu 7 reklamı “tüketicilerin deneyimsizliğinden sorumsuzca yararlandıkları ve yatırımın riskini göstermedikleri” gerekçesi ile yasakladıktan sonra da yanıltıcı kripto reklamları üzerindeki baskısını sürdürmeye devam ediyor.

İlgili Haber
İngiltere'den Yedi Kripto Para Reklamına Yasak Geldi!

İspanya‘da ise İspanyol düzenleyiciler ünlü isimlerin ya da sponsorlarının yaptıkları reklamlara yeni kısıtlamalar getirerek kripto para birimlerinin tanıtılma ve pazarlanma şeklini kontrol etmeye çalışıyor.

İlgili Haber
AB'de Bir İlk! İspanya'dan Kripto Para Reklamı Yapan Ünlülere Kısıtlama Geldi!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu