Ana SayfaBitcoinBinance CEO'su Tesla'nın Bitcoin Satışı Hakkında Konuştu!

Binance CEO’su Tesla’nın Bitcoin Satışı Hakkında Konuştu!

Takip et

Tesla’nın elindeki Bitcoin‘lerin %75’ini satmasının ardından gözler sektör temsilcilerinden gelecek açıklamalara çevrildi.

Bazı yatırımcılar kripto para sektörünün kaderinin Elon Musk’a bağlı olmadığını ifade ederek, bu satış haberine çok bir anlam yüklenmemesi gerektiğini düşünüyor.

Bir Twitter kullanıcısı da buna dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı:

“Elon Musk’ın Bitcoin satışı konusunda neden bu kadar fazla gürültü yapıldığını bilmiyorum. Bazı insanların tepkisine bakınca sanki kripto piyasası tamamen Elon Musk’a bağlıymış gibi görünüyor. Gerçekten öyle mi?”

Bu paylaşımı alıntılayan Binance CEO’su Changpeng Zhao’da Tesla’nın Bitcoin satışına çok bir anlam yüklenilmemesi gerektiğini ifade etti. Tesla’nın 1 milyar dolarlık Bitcoin satışını okyanustaki bir damlaya benzeten Cz şunu söyledi:

“Her gün 100 milyar dolarlık Bitcoin işlemi yapılıyor. 1 milyar dolarlık satış okyanusta bir damladır.”

Tesla Ne Kadar Bitcoin Sattı?

Dün yayımlanan Tesla bilançosuna göre şirket ikinci çeyrekte 29.000$ ortalama maliyetle 963 milyon dolarlık Bitcoin sattı.

Elindeki Bitcoin’lerin %75’ini bu satışlar tasfiye eden şirketin ileride tekrar Bitcoin alıp almayacağı da merak ediliyordu. Buna dair açıklama Tesla CEO’su Elon Musk’tan geldi. Musk’ın yanıtı için aşağıdaki haberi okuyabilirsiniz.

İlgili Haber
Elon Musk Bitcoin Satışı Hakkında Konuştu! Tekrar Alacaklar Mı? Dogecoin Sattı Mı?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları