Kripto HaberleriBitcoinBinance CEO'sundan Bitcoin'e (BTC) Destek!

Binance CEO’sundan Bitcoin’e (BTC) Destek!

Takip et

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance‘ın kurucusu ve CEO’su CZ, bugün Bitcoin’i (BTC) yasal para birimi olarak kabul eden ikinci ülke olan Orta Afrika Cumhuriyeti Başkanı Faustin-Archange Touadéra ile görüştü.

İlgili Haber
Orta Afrika Cumhuriyeti'nin Bitcoin'i (BTC) Resmi Para Birimi Olarak İlan Ettiği Doğrulandı!

Twitter hesabından yaptığı paylaşımla bu görüşmeyi duyuran CZ, ülke başkanı Touadéra ile kripto benimsemesi başta olmak üzere eğitim ve kripto para düzenleme çerçevesi konularını tartıştıklarını söyledi.

CZ paylaşımında şunları yazdı:

“Bugün Orta Afrika Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ile görüştüm.

Görüşmede tartışılan konular eğitim, yatırımlar, düzenleyici çerçeveler ve kripto benimsenmesi oldu.”

CZ, kripto para girişimleriyle ön plana çıkan Orta Afrika Cumhuriyetinin başkanıyla ülkedeki kripto para eğitimi ve yatırımlarını tartışmak için bir araya gelerek kriptonun faydaları konusunda farkındalık oluşturdu.

Başkan Touadéra ise CZ ile yaptığı görüşmeyle ilgili şunları söyledi:

“Bugünkü toplantı çok fazla etkileyiciydi. Orta Afrika Cumhuriyeti’nin geleceği için inanılmaz derecede önemli bir adım.

Binance deneyimine dayalı bazı parlak fikirleri paylaştığı için CZ ve Binance’a teşekkür ederiz. Gerçekten olağanüstü bir an!”

Binance CEO’su daha önceki açıklamalarında bir sonraki kripto para ve blok zinciri benimseme dalgasına liderlik etme misyonları olduğunu belirtmişti.

Binance’ın bu görüşmesi borsanın Orta Afrika Cumhuriyeti’ndeki genişlemesine yardımcı olacak.

Binance’ın ülkede genişlemesi de ülkenin kendi dijital para birimi “Sango Coin Projesi” girişimine ve Afrika kıtasındaki büyük kripto benimsenmesine katkı sağlayacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları