Kripto HaberleriHaberlerBinance Coin (BNB) Yakımı İçin Sona Gelindi

Binance Coin (BNB) Yakımı İçin Sona Gelindi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Daha önceki haberimizde de belirttiğimiz gibi Binance, yılın her çeyreğinde belirli bir miktar Binance Coin (BNB) yakıyor, yani piyasadaki arz miktarını azaltıyor. Binance‘nin CEO’su Changpeng Zhao, dördüncü olacak coin yakımı için geri sayımın başladığını söyledi.

Resmi twitter hesabından konuyla ilgili duyuru yapan Zhao, “4. yakım işlemini 2 gün içerisinde ilan edeceğiz ve yakım işlemi bir kaç gün sonra sona erecek. Sabrınız için teşekkürler” ifadelerini kullandı.

İlk coin yakımında 1 milyon olmakla baberaber bu rakamlar 1.8 ve 2.2 milyon olmak üzere birbirini takip etti. Bu ay içerisinde yapılacak olan yakma işleminde bu rakamların üzerine çıkılacağı öngörülüyor.

Coin Yakımının İlgili Kripto Para Üzerindeki Etkisi Nedir?

Coin yakımı, piyasadaki coin arzının azaltılması demektir. Tüm piyasalarda olduğu gibi kripto para piyasalarında da fiyatları arz talep dengesi belirler. Coin yakımı ile yükselen talep karşısında, arz düşürüldüğü için fiyatta yükselme hedeflenir. Her coin yakımından sonra fiyatın artacağı garanti değildir fakat Binance gibi dünyanın en büyük borsasının coini olan BNB üzerinde azalan arzın önemli etkileri olacaktır. Orta ve uzun vadede takip edilmeye değer bir coin.

Ayrıca Binance, coin yakım işlemlerinin toplamda 100 milyon BNB kalana kadar sürdüreceğini açıklamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir, bilgilendirme amaçlıdır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay