coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBinance CoinBinance Coin Yakma İşlemi İçin Geri Sayım

Binance Coin Yakma İşlemi İçin Geri Sayım

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance‘nin kendi kripto parası olan Binance Coin (BNB) hiç şüphesiz en fazla kazandıran kripto paralar arasında.

2018’in Ocak ayında yaptığı 25$’lık zirveyle yatırımcısına bir hayli kar sağladı. Ardından Şubat ayındaki kripto paralar üzerindeki krizde yaklaşık 5.50 $’a kadar gerileyen BNB, an itibari ile 13.63 $’dan işlem görüyor.

Binance’de eğer portföyünüzde BNB bulundurursanız ve komisyonları BNB ile öderseniz yüzde 50 oranında bir indirim sağlanıyor. Ayrıca yine bakiyenizde ek olarak 500 BNB bulundurursanız, Binance’ye davet ettiğiniz her üyenin komisyonlarından yüzde 40 oranında pay alabiliyorsunuz.

Hal böyle olunca 7 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren Binance, verdiği avantajlar ile çoğu kullanıcısına BNB aldırmış durumda.

Binance’nin merkezsiz bir kripto para borsası üzerinde çalıştığı biliniyor. Kurulan bu borsa Binance Coin blok zinciri üzerinde çalışacak. Böylelikle ilerleyen dönemlerde BNB’nin daha önemli rol oynayacağını söyleyebiliriz.

Coin Burn (Coin Yakma) İşlemi Nedir?

Coin yakma işlemi belli bir sayıdaki tokeni geçersiz kılma işlemine denir. Yani piyasadaki coin miktarını azaltarak arz miktarı düşürülmüş olur. Böylelikle arzı düşürerek talebi ve ardındanda fiyatı arttırmak hedeflenir. Binance coin yakım işlemlerine 100 Milyon BNB kalana kadar devam edeceğini daha önce duyurulmuştu.

BNB için yılın her çeyreğinde yakım işlemi gerçekleştiriliyor. İlki 15 Ekim 2017’de olmak üzere sırasıyla, 15 Ocak 2018 ve 15 Nisan 2018 tarihlerinde yakım işlemleri gerçekleşti.

15 Ocak tarihinde yapılan yakma işlemi 3 gün sürdü ve ayın 18’ine gelindiğinde yaklaşık yüzde 54’lük bir artış yaşayan BNB, aynı etkiyi 15 Nisan’daki yakma işleminde gösteremedi.

Yakma işlemlerinde sırası ile 1 milyon, 1.8 milyon ve 2.2 milyon coin yakıldı. 4. yakım işleminin ise 15 Temmuz‘da ilan edilmesi ve 18 Temmuz‘da tamamlanması bekleniyor.

Yeni yakım işleminin fiyat üzerindeki etkisini hep beraber göreceğiz. Güncel fiyata sitemiz üzerinden erişebilirsiniz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail