AnalizBinance Coin

Binance Coin (BNB)’de 450 Dolar Beklentisi! “Teknik Analiz Ve Tahmin”

Binance’in gözdesini inceliyoruz…

Binance’in hissesi niteliğinde olan Binance Coin (BNB), son bir haftada %33 değer kaybına uğradı. Ayrıca 35 milyar doların altına gerileyen piyasa değeriyle iki sıra birden geriledi. İlk etapta üçüncü sırayı Cardano (ADA)’ya bırakırken daha sonra dördüncü sırayı da Tether (USDT)’e bıraktı.

Yayın saati itibariyle 225 dolar üzerinden alıcı bulan BNB, günlük grafikte alçalan üçgen yapısı oluşturuyor. Fiyatın giderek alçalan üçgenin sonuna yaklaşması kırılımın çok yakın olduğunu gösteriyor.

Beklenen kırılımın yukarı yönlü olması, fiyatın sırasıyla 237 – 263 – 296 dolarlık dirençleri aşmasını sağlayabilir. Aşağı kırılım durumunda ya da fiyatın ani bir iğne atması halinde, 20 günlük hareketli ortalama olan 190 dolara kadar bir gerileme görülebilir.

Binance Coin (BNB) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Günlük grafikte hatırı sayılır indikatörler yorumlandığında, StochRSI açısından fiyatta bir geri dönüş beklentisi varken MACD cephesinde ise SAT sinyali görünüyor. Her iki indikatörün farklı iki sinyal vermesi, piyasadaki belirsizliği gözler önüne seriyor.

Simetrik Üçgen Oluşumu

4 Saatlik grafik üzerinde net bir simetrik üçgen oluşturan BNB, bu üçgenin kırılımına yaklaşıyor. Trade iştahının yüksek olduğu alanlardan birisi olan 241 – 248 dolar aralığı fiyattaki kırılımın ardından yükselişi teyit edebilecek önemli bir aralıktır.

Simetrik üçgenlerin doğası gereği genellikle fiyatın kırılım yönünde ilerlediği biliniyor. Buradaki teori de aynı şekilde fiyatın kırılım yönüne doğru ilerleyeceği ve hatta bu kırılımın yukarı yönde olacağı yönündedir.

Binance Coin (BNB) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Fiyattaki yükseliş beklentisinin en büyük sebebi ise bu üçgen oluşumundan önce hızlı yükseliş mumlarının görülmesidir. Beklentinin gerçekleşmesi ve fiyatın yeşil alan üzerine çıkması halinde 450 dolarlık hedef ile 285 – 312 ve 340 dolarlık dirençler izlenebilir. Aksi durumda ise fiyatta 142 dolarlık önemli seviyeye kadar kademeli olarak çekilme görülebilir.

Saatlikte de Kırılım Yakın!

Diğer zaman aralıklarında bahsettiğimiz gibi fiyatın giderek daraldığı saatlik grafikte de görülüyor. Alttan gelen sarı trend çizgisi fiyata sürekli olarak bir destek sağlarken üstteki kırmızı alan ise fiyata karşı direnç uyguluyor. Bu iki trend arasında sıkışan fiyatın önümüzdeki saatlerde hızlı bir hareket yapması bekleniyor.

Binance Coin (BNB) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

*Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu