blank
Binance Coin

Binance, Filecoin (FIL) Hard Fork’unu Destekleyeceğini Açıkladı

Binance'in son duyurusunda Filecoin'e destek verileceği belirtildi.

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, son günlerde çok konuşulan kripto para birimi Filecoin‘i (FIL) destekleyeceğini açıkladı.

Filecoin’in Beklenen Hard Fork’u Artık Hazır

Filecoin son dönemde inanılmaz bir yükseliş yaşadı ve top 10 içerisine bile kısa süreli de olsa girmeyi başardı. Filecoin, 12 Nisan 2021 tarihinde hard fork gerçekleştirecek. Peki Filecoin’in 11. versiyonunda tam olarak neler yer alacak ve güncelleme nasıl yapılacak?

Filecoin ağının 665280. bloğunda güncelleme gerçekleştirilecek. Söz konusu güncellemede Filecoin Geliştirme Protokolü 0014 hayata geçirilecek. Bu da Filecoin ağının uzun süredir beklenen bir güncellemeye kavuşmasını sağlayacak. Güncelleme, Filecoin’in geliştiricisi Steven Li (@steven004) tarafından hazırlandı ve Şubat 2021’de GitHub’a yüklendi. Bu güncelleme ile birlikte merkezsiz dosya paylaşımında hem hızın arttırılacağı hem de güvenlik açıklarının kapatılacağı belirtildi.

Çin’deki yatırımcıların son dönemdeki gözdesi olarak bilinen Filecoin’in toplam ticari hacminin %15’i ise Binance kaynaklı. Bu da Binance’in direkt olarak Filecoin hard fork’unu destekleyeceğini açıklamasını sağladı.

Binance, 12 Nisan 2021 tarihi itibarıyla para çekme ve yatırma işlemlerini durduracak. FIL işlem çiftleri ile alım satım ise bundan etkilenmeyecek. Binance, ilgili güncelleme ile ilgili bütün teknik gereklilikleri yerine getirecek ve sorunsuz bir güncelleme olmasını sağlayacak. Buna ek olarak söz konusu hard fork ile yeni token üretilmeyecek ve FIL aynı şekilde alınıp satılmaya devam edecek.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu