BorsaHaberler

Binance Güney Kore’den Çekilme Kararı Aldı!

Borsa söz konusu kararı resmi web sitesinden duyurdu.

İşlem hacmine göre bugün dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Güney Kore’den çekilme kararı aldı! Güney Kore Wonu işlem çiftlerinin ve dil desteğinin durdurulduğunu açıklayan borsa, resmi web sitesinde yaptığı duyuru ile artık Güney Kore ile ilgili bazı hizmetler (Güney Kore Wonu (KRW) işlem çiftleri, KRW ödeme seçenekleri, P2P tüccar uygulamaları ve Korece web sitesi desteği) için destek sunamayacağını açıkladı.

Bazı hizmetleri hemen durdurma kararı alan borsa, P2P yatırımcıları için bir belli bir zaman sınırı koydu. Buna göre borsanın web sitesinde

Binance P2P, KRW işlem çiftlerini 2021-08-13 Cuma günü TSİ 11.00’de (20.00 UTC+9) kaldıracak. Kullanıcıların olası ticaret anlaşmazlıklarını önlemek için ilgili tüm P2P alım satımlarını tamamlamaları ve ilgili ticari reklamları 2021.08.13 10.00 UTC (19.00 UTC+9) ile kaldırmaları önerilir.

şeklinde bir ek açıklama yer aldı.

Söz konusu olayı ilginç kılansa bir süredir başı regülatörlerle dertte olan Binance’in kendisini yetkisiz olarak nitelendiren ve aralarında İngiltere, İtalya, Hong Kong gibi ülkeler arasında Güney Kore’nin olmaması.

Öte yandan Binance’i bu kararı almaya yönelten sebep geçtiğimiz ay Güney Kore Mali İstihbarat Birimi’nden gelen bir bildirimle alakalı olabilir. Bildirime göre, tüm yabancı kripto borsalarının yeni kara para aklamayla mücadele yasalarına uygun olarak kaydolmak için 24 Eylül’e kadar zamanları bulunduğu bildirilmişti.

Yanı sıra bu hamle Binance’in hem Güney Kore’de hem de dünyanın çeşitli bölgelerinde değişen düzenlemelere uyma çabasıyla alakalı olabilir. Nitekim yapılan açıklamada yer alan şu ifadeler Binance’in söz konusu uyum süreci için ciddi çaba sarf ettiğini ortaya koymaktadır.

Amacımız Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar etrafında sürdürülebilir bir ekosistem oluşturmaktır. Binance, piyasa oyuncularının düzenleyicilerle daha fazla iş birliği yapması için fırsatlar oluşturduğundan sektörümüzün düzenleyici çerçevesine yönelik gelişmeleri memnuniyetle karşılamaktadır. Her kullanıcıya fayda sağlamaya çalışan politika oluşturmada yapıcı bir şekilde çalışmaya kararlıyız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu