Haberler

Binance Smart Chain Tarihindeki En Büyük Dolandırıcılık: Meerkat Finance, Rug Pull Yaptı

Binance Smart Chain tabanlı Meerkat Finance, 32 milyon dolarlık dolandırıcılığa imza attı.

DeFi sektörünün büyümesi özellikle Binance Smart Chain ve Polkadot gibi ek ağlar ve projeler ortaya çıktıkça hızlandı. Binance Smart Chain son dönemde Ethereum’un DeFi pazar payının bir kısmını çalarken sadece iyi projeler ağa geçiş yapmadı. Aynı zamanda DeFi sektörünün en büyük sorunu olarak bilinen rug pull odaklı bazı projeler de BSC ağına geçti.

Meerkat Finance, Rug Pull Yaptı

Meerkat Finance projesi ise bunun en çarpıcı ve güncel örneği oldu. Meerkat Finance’in 32 milyon dolar değerinde Binance Coin ve Binance USD ile rug pull yaptığı belirtiliyor. Her şey ise bugün erken saatlerde başladı. Çin’in kripto para topluluğu yield farming odaklı bu projenin sitesine ulaşılamadığını aktardı. Ekip ise Telegram üzerinden yaptığı duyuruda Meerkat Finance altyapısının saldırıya uğradığını ve bütün fonların çalındığını belirtti.

MKAT ekibinden bir temsilci şu an proje geliştiricilerinin çaresiz hissettiğini belirtti ancak bu durum yatırımcıların endişesini gidermedi. Colin Wu ise topluluğun en az 14 milyon adet BUSD ve 73.635 BNB kaybettiğini açıkladı.

Kullanıcılar Meerkat Finance aracılığıyla yield farming yapabiliyor ve ciddi gelirler kazanabiliyordu. Alpaca Finance projesinin bir kopyası olan MKAT’in MKAT-BNB havuzlarına likidite ekleyenlere ciddi bir getiri sağladığı biliniyor. 3 Mart 2021 tarihinde ana ağı piyasaya sürülen MKAT’in bir gün sonra böyle bir saldırı yaşaması ise geride tek bir ihtimal bırakıyor. Rug pull yani projenin bütün likiditesinin çekilmesi, DeFi sektörünün klasik bir sorunu olarak biliniyor.

*Rug Pull= Bir proje kurucusu veya kurucularının tüm parayı alarak ortadan kaybolması durumudur.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu