Kripto HaberleriBorsaBinance Tayland'da Kripto Para Borsası Kuracak!

Binance Tayland’da Kripto Para Borsası Kuracak!

Takip et

Yakın bir tarihte Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi ile anlaşma imzalayan önde gelen kripto para borsası Binance, Tayland’da da yeni girişimlerde bulunuyor.

Tayland’da kripto para borsası kurmak için harekete geçen Binance, Taylandlı milyarder Sarath Ratanavadi’nin sahibi olduğu Gulf Innova ile ortaklık kurdu.

Gulf Innova, kripto endüstrisine girmek için Gulf Energy’nin bir yan kuruluşu olarak geçtiğimiz ay kuruldu.

Binance ile Gulf Energy arasındaki ortaklık, şirketin Tayland Menkul Kıymetler Borsası’na yazdığı bir mektupla duyuruldu.

Gulf Energy bu mektubunda, Tayland’ın dijital altyapısında “hızlı büyüme” öngördüğüne ve Binance ile yapılan ortaklığın bu altyapıyı geliştirmeye yardımcı olacağına dikkat çekti.

Binance sözcüsü konu ile ilgili, söz konusu ortaklığın Tayland’daki dijital fırsatları keşfetmenin “ilk adımı” olduğunu söyledi.

“Amacımız Tayland’da kripto ve blok zinciri ekosistemini geliştirmek için hükümet, düzenleyiciler ve yenilikçi şirketlerle birlikte çalışmak.”

Binance, son aylarda küresel büyüme için adımlar atmaya devam ediyor. Binance Dubai Dünya Ticaret Merkezi ile yaptığı anlaşmanın yanı sıra Bahreyn Merkez Bankası’ndan ülkede kripto varlık hizmet sağlayıcısı olmak için prensipte onay almıştı.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları