binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaBinance Ticaret Hacmi Son 8 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi!

Binance Ticaret Hacmi Son 8 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto piyasa araştırmacısı Kaiko’ya göre en büyük borsa ünvanını elinde bulunduran Binance’de işlem hacimleri oldukça düştü. Veriler, dev kripto alım-satım platformundaki Bitcoin ticaret hacminin 4 Temmuz 2022’den bu yana en düşük seviyeye geldiğini gözler önüne serdi.

Araştırmacılar, toplam borsa ticaretinin yarısını oluşturan 13 farklı çiftte hacimsel olarak %30 gerileme tespit etti. Borsanın küresel payı Temmuz 2022’de %70 civarındayken bu rakam günümüzde %58’e düştü.

Kaiko, BTC-USDT işlem çiftindeki ticaretin son günlerde %90 oranında gerilediğini kaydetti.

Uzmanlar, hacimdeki düşüşün sebebini ise sona eren komisyon avantajlarıyla bağdaştırdı. Binance, 13 farklı kripto işlem çiftinde müşterileri için bir süreliğine sıfır komisyonlu ticaret sundu. Komisyonsuz ticaret 22 Mart 2023 tarihinde sona erdi.

Böylelikle Binance sadece bir hafta içerisinde küresel kripto ticaretindeki pazar payından %10 kaybetti.

Araştırma raporuna not ekleyen Kaiko DeFi analisti Riyad Carey, Binance’ın geçtiğimiz sene payını nasıl arttırdığını açıkladı:

“22 Mart’ta Binance, 13 BTC spot ticaret çifti için ücretsiz ticaret promosyonunu durdurarak, borsanın pazar payını rakiplerine göre %20’den fazla arttırmasına yardımcı olan hamleyi tersine çevirdi.

Bu noktada sıfır komisyonlu ticaretin Binance üzerindeki etkisi hafife alınamaz.

Zira Mart 2023 ortası itibarıyla, sıfır komisyonlu ticaret hacmi, borsanın toplam hacminin çoğunluğunu oluşturuyordu.

Binance’ın bu kararı rakipleri olan Coinbase ve OKX’e Binance’in sıfır ücret promosyonunu sonlandırmasından bu yana art pazar payı kazandırdı.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Allah belasını versin helak olsun inşaALLAH, binance,A.b.d,Çin hepsi helak olur biter inşaALLAH

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail