BorsaHaberler

Binance CEO’sundan Türkiye ve Türk Lirası Desteği İle İlgili Açıklamalar

Geçtiğimiz günlerde artık Binance borsasından Türk lirası ile Bitcoin alımının önü açılmıştı. Konu hakkında Binance CEO'su açıklamalar yaptı. İşte detaylar.

Geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance, Papara ile yaptığı ortaklık ile Türk lirası desteğini platformuna eklemişti.

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao Türkiye’de yapılacak olan Sermaye Piyasaları Kongresi’ne katılmak üzere bugün Türkiye’ye gelmiş bulunuyor. Yaptığı konuşmada Türk lirası desteğinden ve Türkiye hedeflerinden bahseden Zhao, şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye kripto paraya olan ilgilinin en üst noktaya ulaştığı ülkelerden bir tanesi. Türkiye’nin geçtiğimiz süreçte ekonomik belirsizlik yaşayan bir ülke olduğu için halk kripto paraları her geçen gün daha fazla benimsedi. Kripto para kullanımına bakıldığı zaman Türkiye’deki oran diğer Avrupa ülkelerinin iki katı olarak görülüyor.

Bu açıklamadan sonra Papara Yönetim Kurulu Başkanı Ahmed Karslı’da konu ile ilgili açıklamada bulundu. Karslı açıklamasında:

“Türkiye’deki kripto para ve Blockchain teknolojilerine olan ilgi ülkenin dinamik ve genç nüfusuna yansıyor. Papara olarak 2017 yılından beri Türk kripto para topluluklarına destek veriyor ve Binance ile kurduğumuz ortaklık ile bunu devam ettirmekten gurur duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

Tüm detaylara daha önce yazdığımız yazıdan ulaşabilirsiniz:

İlgili Haber
Binance'den Türk Lirası İle Bitcoin Nasıl Alınır?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu