BorsaHaberler

Binance Türkiye’den Yapılacak Kredi Kartı İle Kripto Para Alım İşlemlerini Askıya Aldı

Binance Türkiye ile beraber toplam 21 ülkede kredi kartı ile kripto para alımını durdurdu.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance, özellikle Türkiye pazarı için yaptığı yenilikler ile adından söz ettiren bir platform. Geçtiğimiz günlerde Binance platformunda Türkiye’den Visa ve Mastercard ile kripto para alımının önünü açan bir dizi yenilik yapılmıştı. Ancak Türkiye’nin de içinde bulunduğu toplam 21 ülkede bu özelliğin pasif hale getirildiği duyuruldu.

Listede toplam 21 ülke bulunuyor ve tamamı şu şekilde:

Arjantin, Brezilya, Kolombiya, Hong Kong, Endonezya, Hindistan, İsrail, Kazakistan, Kenya, Malezya, Meksika, Nijerya, Peru, Filipinler, Singapur, Güney Afrika, Güney Kore, İsviçre, Tayvan, Türkiye ve Vietnam.

Daha önce de Akbank ile anlaşma yoluna giden ve havale EFT yöntemleri ile platforma para yatırılmasının önünü açan Binance, bu yapmak istediği yenilikten de vazgeçmiş ve bu hizmeti askıya almıştı. Benzer bir durumun bugün yaşanması da Binance’nin hukuksal bir takım engelleri aşamaması durumunu akıllara getirdi.

İlgili Haber
Bitcoin Borsası Binance'den Türk Lirası Desteği İle İlgili Açıklama: Anlaşma İptal Oldu

Kredi kartı ile kripto para alma özelliğinin askıya alınan ülkelerde ne zaman aktif olacağı henüz bilinmezken, Binance yönetimi bu rahatsızlıktan dolayı kullanıcılarından özür diledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu