coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaBinance, Yakında Gerçekleşecek Ethereum (ETH) Güncellemesi Hakkında Rehber Hazırladı: Satış Baskısı Olacak...

Binance, Yakında Gerçekleşecek Ethereum (ETH) Güncellemesi Hakkında Rehber Hazırladı: Satış Baskısı Olacak Mı?

Kripto para borsası Binance, yayınladığı son rehberde yakında gerçekleşecek Ethereum güncellemesine değindi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para borsası Binance, kısa bir süre önce yayınladığı rehberinde yaklaşan Ethereum (ETH) güncellemesine dair bilgiler paylaştı.

Ethereum (ETH) blok zinciri, 12 Nisan’da gerçekleşmesi beklenen Şangay adlı büyük bir güncellemeye hazırlanıyor. Güncelleme, kullanıcıların Aralık 2020’de Beacon Chain’in piyasaya sürülmesinden bu yana stake edilmiş ETH’lerini ilk kez çekebilmelerini sağlayacak.

Binance rehberine göre Şangay güncellemesi, Ethereum’u daha ölçeklenebilir, güvenli ve enerji açısından verimli hale getirmeyi amaçlayan, proof of work’ten proof of stake konsensüs mekanizmasına geçiş için Ethereum’un uzun vadeli yol haritasının bir parçasını oluşturuyor.

Binance, Ethereum Para Çekimleri Hakkında Bilinmeyenleri Açıkladı

Binance kılavuzunda ayrıca, bugüne kadar 520.000’den fazla doğrulayıcı tarafından yaklaşık 31 milyar dolar değerinde 16.5 milyondan fazla ETH’nin stake edildiği açıklanıyor. Bu staker’lar, mevcut fiyatlarla yaklaşık 1.8 milyar dolara denk gelen yaklaşık 1.03 milyon ETH ödül kazandı.

Bununla birlikte Binance rehberine göre tüm stakerlar ETH’lerini kilidi açılır açılmaz satmaya hevesli değil. Birçoğu mevcut durumda zararda ve yaklaşık 1.800 dolar olan mevcut ETH fiyatından satmak için çok az finansal teşvike sahip.

İlgili Haber  Bitcoin'deki (BTC) Yükselişin Ardından Binance CEO'su CZ'den İlk Yorum Geldi!

Dahası, stake edilen ETH’lerin yaklaşık %60’ı likit stake sağlayıcıları ya da Binance gibi halihazırda likidite erişimi sunan merkezi borsalardan gerçekleşiyor.

Akla gelen soru, “likit olmayan” stake edenlerin, yani likit bir stake türevi almayan ve bu nedenle stake edilmiş ETH’leri için likiditeye erişimi olmayanların, ETH’lerinin kilidi açılır açılmaz satma olasılığının olup olmadığı.

Binance rehberine göre bu yanıtlanması kolay bir soru değil ancak bütünsel olarak bakıldığında, ETH doğrulayıcısı olarak ağa katılan kişilerin çoğu Ethereum maksimalisti olarak tanınıyor. Bu grup, ETH’yi fiyatı nedeniyle değil altında yatan teknoloji nedeniyle tercih ediyor.

Binance analistlerine göre bu sıkı ETH savunucusu grup ETH’lerini mevcut fiyattan satmak konusunda pek hevesli olmayabilir.

Binance rehberi, para çekme işlemlerinin günlere (hatta haftalara) yayılacağı ve günlük ETH hacminin 8-10 milyar ABD dolarına yakın olduğu göz önüne alındığında, bu kısmi para çekme işlemlerinin ETH fiyatını önemli ölçüde etkilemesinin olası olmadığını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail