Kripto HaberleriBorsaBinance'de Artık Türk Yatırımcılar Daha Baskın!

Binance’de Artık Türk Yatırımcılar Daha Baskın!

Takip et

Bilindiği gibi SEC tarafından çıkan karar sonrası Binance, ABD’li vatandaşlara erişim yasağı uygulayacağını açıkladı. ABD’li vatandaşlar için ise yeni bir borsa açacağını ifade eden Binance yetkilileri, Eylül ayına kadar ABD’li yatırımcıları sistemden uzaklaştıracağını ve yeni açılan platformda sıkıntısız bir şekilde işlem yapabileceklerini ifade etti.

Bunun üzerine ABD’li yatırımcılar Binance’den paralarını çekmeye başladı ve hala bu çekim devam ediyor. Böyle olunca Binance’nin neredeyse yüzde 40 ila 50’sini oluşturan ABD’li yatırımcıların çoğunluğu bitmiş oldu. İddialara göre ise borsadaki en çok işlem hacmine ulaşan ilk sıradaki yatırımcılar ise Türk yatırımcılar. Türkler araştırmalara göre Binance platformundaki en zengin yatırımcılar. Binance’nin gün içerisinde resmi Twitter hesabından attığını Türkçe Tweet ise bunu doğrular nitelikte.

Daha Önce De Aynısı Oldu

Binance Euro ve Sterlin ile alım satım yapılmasına imkan veren Binance Jersey platformunu kullanıma sunduğunda yine araştırmalar neticesinde siteye en çok ziyaretin yüzde 12’lik bir oranla Türkiye’den geldiği açıklanmıştı. Daha önce de kripto para kullanımını araştıran ING Bank ve Statista gibi kurumlar da Türkiye’nin kripto para kullanımı ve bilgisi konusunda lider ülke olduğunu araştırmalar ile ortaya çıkardı. Yakın gelecekte Türkiye’nin bu sektörde daha büyük adımlar atması bekleniyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları