HaberlerKripto Para

Binance’den Mültecilere Kripto Para Desteği! Her Ay 75 Dolar Değerinde BUSD!

Binance Ukrayna yardımlarına devam ediyor.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden sonra Ukrayna’lı vatandaşlara yardım etmek için bağış kampanyası başlatılmıştı.

Kripto para sektörünün büyük ilgi gösterdiği bu kampanyaya önde gelen kripto para borsaları da katkıda bulunmuştu.

Bu kampanyanın güçlü destekçilerinden biri olan dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, yardımlarına halen devam ediyor.

Binance bugün yaptığı açıklamada savaş sonrasında Avrupa ülkelerine gitmek zorunda kalan Ukrayna’lı mevcut ve yeni borsa kullanıcılarına özel “Binance Mülteci Kripto Kartı” sunacaklarını duyurdu.

Binance bu kart için, Avrupa finansal hizmet sağlayıcısı Contis ile ortaklık kurdu.

Binance mülteci kartı, Ukraynalıların kripto para ödemelerini yapmasına veya almasına ve Avrupa ülkelerindeki bu kart ile ödemeleri kabul eden işletmelerde satın alma işlemlerini tamamlamasına imkan tanıyacak.

Binance Charity başkanı Helen Hai yaptığı açıklamada söz konusu kartın ticari olmadığını bu bağlamda da asıl amacın Ukrayna’lı mülteciler için bağış almak ve göndermek için kullanılmasını sağlamak olduğunu söyledi.

“Kripto para birimleri Ukrayna’nın ihtiyaç duyduğu fonları ve insani yardımı bulmada kilit bir rol oynuyor.”

Hai, Binance Kripto Kart sahiplerinin kripto işlemlerine erişim sağlamanın yanı sıra, Binance’ten Binance USD (BUSD) şeklinde finansal yardım da alacağını belirtti.

Kart sahipleri üç ay boyunca 75 dolar değerinde 75 BUSD alacak. Bu BUSD’ler işlem sırasında otomatik olarak yerel para birimine çevrilecek.

Binance’in Ukrayna Genel Müdürü Kirill Khomyakov, savaş nedeniyle yaklaşık dört milyon Ukrayna’lı vatandaşın evlerini terk ettiğini belirterek şunları söyledi:

“Zor durumda olan Ukrayna’lı vataandaşlara yardım etmek bizim sorumluluğumuzdur. Binance Mülteci Kripto Kartı, Ukraynalıların Binance ve diğer hayır kurumlarından yardım almasına ve gerekirse başka herhangi bir cüzdandan kripto para birimi almasına da izin verecek.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu