CoinmarketcapHaberler

Binance’in CoinMarketCap’i Satın Alması Tepki Çekti: “Bitcoin’in Sahibi Oldu!”

Binance, bugün resmî olarak CoinMarketCap adlı internet sitesini satın aldığını dünyaya ilan etti.

Dünyada en büyük 2. kripto para birimi borsası olarak tanınan Binance’in bugünden itibaren kripto para pazarında ve piyasasında büyük bir değişim yaşatması öngörülmekte. Yatırımcılar özellikle Binance’in bugünden itibaren pazarda çok daha büyük bir güce sahip olacağını ve dünyanın en büyük borsası ünvanını alacağını ifade ediyor.

Binance’a tepki: Bunu nasıl alırsın, ne yapmak istiyorsun?

Binance kripto para borsasına tepki gösteren binlerce kripto para sahibi ise CMC’nin satın alınmasının asla iyi ve güzel bir hamle olmadığına dikkat çekti. Binance’in bu konuda geri adım atması, ya da CMC’nin kontrolünü tarafsız olarak yapması gerektiğine dikkat çekti.

CMC daha önce verilerin doğru olmadığı eleştirileri ve piyasayı manipüle eden borsaların olduğu iddialarını açıklaması ile gündeme gelmiş, bundan sonra gözler büyük kripto para borsalarına çevrilmişti.

Binance’in CMC’yi almasından hemen sonra neler olacağı merak konusu iken, piyasada özellikle kripto para fiyatlarını farklı göstermesi durumunda Binance’in bundan sonra Bitcoin ve altcoin fiyatları ve piyasa hacmini manipüle edebilecek olduğu belirtilmekte.

Zira dünya üzerinde kripto para fiyatlarını takip etmek için tercih edilen en büyük web sitesi coinmarketcap.com. Hatta öyle ki bünyesinde bulundurduğu API uygulamaları sayesinde kripto para verileri sunan birçok şirket fiyat verileri coinmarketcap’ten çekiyor.

Coinbase’nin Alması İstendi

Coinbase’nin en güvenilir ve en büyük kripto para borsası olarak isterse CMC’yi alabilecek olmasına rağmen almadığına değinen Bitcoin sahipleri, Binance’in ise bu konuda hilekar davrandığına dikkat çekti. Bazıları ise Binance’in CMC’yi Coinbase ile %50 ortak kontrol etmesi durumunda kripto para piyasasının daha güvenilir olacağını ifade ettiler.

Bazı kripto para sahipleri ise Binance’in tüm büyük kripto para borsalarına CMC’yi kontrol etme yetkisi vermesini, gerekirse bunun için komisyon kurmasını önerdiler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu