Kripto HaberleriBorsaBinance'in Son Adımı Başarılı Olmuşa Benziyor: Değer Zirve Yaptı!

Binance’in Son Adımı Başarılı Olmuşa Benziyor: Değer Zirve Yaptı!

Takip et

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance üzerindeki işlem hacmi, çeşitli işlem çiftlerinde sıfır ücret politikasına geçiş yapması ile birlikte ani yükseliş yaşadı.

Binance Üzerindeki Bitcoin İşlem Çiftlerinin Hacimleri Zirve Yaptı

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance’te 13 kripto çifti için dünya çapında sıfır işlem ücreti uygulaması Cuma günü başlamıştı. Bu hamle borsadaki işlemlerde bir patlamaya neden oldu ve Bitcoin/Tether spot hacmi saatler içinde 320.000 coine yükseldi. Borsa, Mart 2020’den bu yana tam bir gün boyunca bile bu kadar yüksek hacim görmemişti.

İlgili Haber
Binance'den Bitcoin Müjdesi Geldi! İçinde Türk Lirası da Var!

Binance CEO’su Changpeng Zhao, bu artışı yüksek işlem hacimleri yoluyla VIP kademeleri kazanmaya çalışan insanlara bağladı. CEO, yaptığı açıklamasında BTC alım satım işlemlerini VIP kademesi hesaplamasında hariç tutacaklarını belirtti:

“Yanıltıcı işlemler yapmayla ilgili tüm teşvikleri kaldıracağız. Detaylı açıklama kısa bir süre sonra yapılacak.”

“Wash trading” adı verilen bu yanıltıcı işlemler, bir varlığın fiyatının yapay bir şekilde yükseltilmesi amacıyla yatırımcıların alım satım yapmasına deniyor.

Borsa sıfır ücret duyurusunu Çarşamba günü yaptı ve plan Cuma günü şirketin beşinci yıldönümünde yürürlüğe girdi.

Ayı piyasasının kendisini göstermesiyle birlikte Binance gibi borsalar piyasanın sağlıklı kalmasını sağlamak amacıyla kullanıcıları kendilerine çekmenin diğer yollarını aramaya başladılar.

Bununla birlikte kripto para kışı nedeniyle bazı borsalar ise maliyet kısmak amacıyla çalışanlarını işten çıkarmak ve kabul ettikleri yeni başvuruları da geri çevirme yoluna girmişlerdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları